Windows-Phone-8-gsmarena-11

Wyciekły plany HTC w stosunku do Windows Phone 8: trzy nowe smartfony

Do sieci wyciekły plany HTC (tzw. mapa drogowa) dotyczące systemu Windows Phone 8 – pojawiają się w nich trzy nowe smartfony.

Windows Phone 8

Microsoft dopiero co oficjalnie zaprezentował Windows Phone 8 – a już mamy dostęp do planów firmy HTC, dotyczących właśnie tego OS. Na „mapie drogowej” pojawiają się trzy smartfony – z niskiej i średniej półki oraz „wypasiony” flagowiec. Zacznijmy jednak od najsłabszego telefonu.

HTC Rio ma być urządzeniem budżetowym, wyposażonym w 4-calowy ekran WVGA, 5MP kamerę i łączność 14.4Mbps HSPA. Jeśli chodzi o procesor, będzie tu Qualcomm Snapdragon S4, który wesprze 512MB pamięci RAM.

HTC Accord to urządzenie o klasę lepsze, niż Rio. Tajwański producent zastosował tu 4.3-calowy ekran 720p Super LCD 2, 8MP kamerę z możliwością nagrywania filmów w jakości 1080p, łączność 42Mbps HSPA+ oraz wsparcie dla NFC. Sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 i gigabajt pamięci RAM.

Ostatni, flagowy model z Windows Phone 8 to HTC Zenith. Znajdziemy w nim 4.7-calowy ekran S-LCD2, łączność 42Mbps HSPA+ oraz czterordzeniowy procesor ze stajni Qualcomm. Reszta specyfikacji modelu Zenith wygląda tak samo, jak w Accord.

Jeśli wierzyć przeciekowi, to dla fanów Windows Phone (i nie tylko) szykuje się naprawdę emocjonująca jesień 2012 (bo właśnie wtedy pojawią się pierwsze smartfony z WP8). Osobiście już się nie mogę doczekać tych nowych „zabawek” od HTC.

Źródło: The Verge