RIM-blackberry-roadmap-2012-bgr-0

Wyciekły plany RIM na rok 2012

Do internetu wyciekły plany (tzw. „mapa drogowa”) producenta smartfonów BlackBerry, i to na cały rok 2012.

RIM roadmap - 2012

„Mapa drogowa”, którą możecie zobaczyć na powyższym screenie, przedstawia kompletne zamiary RIM na 2012 rok. Dowiadujemy się z niej, iż na przełomie maja i kwietnia – RIM wypuści dwa, niskobudżetowe smartfony, BlackBerry Curve 9220 i 9320. Będą to urządzenia, wyposażone w 2.44-calowy ekran QVGA (bezdotykowy), GPS, Bluetooth, Wi-Fi, slot kart microSD, 512MB RAM, oraz klasyczną klawiaturę Curve. Model 9220 ma posiadać 2MP kamerę ze stałym focusem, natomiast 9320 będzie zaopatrzony w 3.2MP z autofocusem.

RIM zaplanował również premierę odświeżonego tabletu PlayBook, który zostanie wyposażony w łączność 3G. Według planu – tablet pojawi się w maju. W okolicach marca na światło dzienne, powinien też wyjść ulepszony BlackBerry Bold 9900, który występuje tu pod nazwą kodową „Knight”.

Najciekawszym urządzeniem na mapie – jest pierwszy smartfon RIM, wyposażony w system BlackBerry 10. Jego nazwa kodowa to „London” i według planu – pojawi się w okolicach października, lub listopada. RIM zaplanował również na rok 2012 całą gamę aktualizacji oprogramowania, które rozpoczną się już wiosną.

Proszę oczywiście pamiętać, iż plany mogą w każdej chwili zostać zmienione przez RIM, dlatego proponuję nie polegać na nich zbyt mocno – szczególnie, jeśli chodzi o daty premier.

Źródło: BGR