HTC M8 – zrzut ekranu

Czy tak wygląda interfejs HTC M8?

Dzięki uprzejmości twitterowego użytkownika @evleaks, do sieci przedostał się zrzut ekranu, który podobno przedstawia wygląd interfejsu użytkownika nadchodzącego flagowca tajwańskiego producenta, modelu o nazwie roboczej HTC M8 (który ma być następcą HTC One).

HTC M8 - zrzut ekranu

Zrzut ekranu potwierdza jedną z poprzednich plotek, według której HTC w modelu M8 zrezygnuje z pojemnościowych przycisków i zastąpi je przyciskami systemowymi, hołdowanymi do tej pory głównie w googlowskich urządzeniach z serii Nexus.

Screenshot ujawnia też nowy, przebudowany wygląd czytnika wiadomości Blinkfeed oraz przerobiony obszar przycisków u dołu ekranu, które mają teraz przeźroczyste tło (zupełnie jak w najnowszej odsłonie UI Androida 4.4 KitKat).

Co jeszcze widać tu nowego? Na górze ekranu dostrzegamy nowy wskaźnik naładowania baterii, który z dwukolorowego stał się teraz jednokolorowy – a konkretnie biały. Podobnie sprawa wygląda ze wskaźnikami zasięgu sieci.

HTC M8 swój oficjalny debiut ma mieć w marcu, na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji w Nowym Jorku. Mimo wszystko ja wcale bym się nie zdziwił, gdyby HTC zdecydowało się zaprezentować swój nowy smartfon już podczas odbywających się pod koniec tego miesiąca targów Mobile World Congress w Barcelonie. Do takiego wniosku skłania mnie dodatkowo fakt, że w tym terminie zobaczymy prawdopodobnie także Samsunga Galaxy S5, na prezentację którego koreański gigant już rozesłał zaproszenia.