Sony Xperia Z

Wykryto lukę bezpieczeństwa w Xperii Z, która pozwala na ominięcie ekranu blokowania

Zła passa Sony i Xperii Z ciągnie się dalej – w smartfonie wykryto lukę bezpieczeństwa, która pozwala na ominięcie blokady ekranu, nawet bez znajomości hasła.

Sony Xperia Z

Niecały tydzień temu na łamach większość portali technologicznych pojawiła się informacja, według której najnowszy, flagowy smartfon Sony, cierpi na syndrom tzw. „sudden death”. Mówiąc w skrócie, powodował on, że Wasza Xperia Z mogła się w pewnym momencie wyłączyć i już nigdy nie włączyć. Całe szczęście, Japończycy dość szybko naprawili usterkę, wydając odpowiednią łatkę do firmware.

Niestety, Sony będzie musiało znowu zaktualizować swój smartfon, gdyż cierpi on na kolejną przypadłość, pozwalającą na ominięcie ekranu blokowania. Jeśli więc np. na Xperii Z trzymasz ważne, tajne informacje, do których nikt (oprócz Ciebie) nie powinien zaglądać – to masz duży problem. Nawet, jeśli podczas odblokowywania urządzenia ustaliłeś sobie odpowiednie hasło (symbol) odblokowujące, to musisz wiedzieć, że bez problemu można je ominąć. Scott Reed, entuzjasta nowinek technologicznych i posiadacz Xperii Z, odkrył lukę, która pozwala na pełne odblokowanie urządzenia, bez potrzeby znajomości hasła. Demonstrację sposobu na złamanie blokady Z, możecie obejrzeć na poniższym nagraniu wideo.

Sony w tej chwili nie wydało żadnego, oficjalnego komunikatu nt. luki. Miejmy nadzieję, że w ciągu kilku dni ten japoński producent opublikuje stosowną łatkę, która poprawi bezpieczeństwo urządzenia.

Źródło: GSMArena