LG Nexus 5 – plecki

Wykryto niegroźną usterkę smartfonów Google Nexus

Administrator systemów w holenderskiej firmie informatycznej Levi9, Bogdan Alecu, odnalazł usterkę, która najprawdopodobniej dotyczy tylko telefonów Google Nexus. Użytkownicy urządzeń sygnowanych logiem internetowego giganta nie muszą się jednak obawiać, gdyż okazało się, że problem nie jest bardzo poważny.

LG Nexus 5 - plecki

Awaria spowodowana jest przez wiadomości SMS klasy 0, czyli wiadomości, które od razu wyświetlane są na ekranie użytkownika aż do momentu, w którym nie zostaną zapisane lub wykasowane. Alecu wykazał, że telefony Galaxy Nexus, Nexus 4 oraz Nexus 5 działające pod kontrolą systemu Android 4.x podatne są na samoczynne restartowanie bądź „zamrażanie” w przypadku, jeśli atakujący wyśle około trzydziestu takich wiadomości, które nie zostają odpowiednio szybko usunięte.

Skutkiem takiego ataku mogą być również utrudnienia przy łączeniu się telefonu z mobilnym Internetem. Są to jednak jedyne konsekwencje tego problemu, w związku z tym żadne dane zapisane w telefonie nie są zagrożone, ale warto zachować szczególną ostrożność, jeśli ktoś masowo wysyła do nas wiadomości tego typu.

Holenderski informatyk testował dodatkowo 20 urządzeń nie będących produktami Galaxy Nexus i żaden z nich nie ulegał podobnej awarii. Sama usterka została wykryta już rok temu i sam Alecu skontaktował się w tej sprawie z przedstawicielami internetowego giganta, którzy zapowiedzieli, iż problem zostanie rozwiązany w systemie Android 4.3, jednak tak się nie stało. W chwili obecnej, po interwencji PCWorld, Google bada usterkę i możemy spodziewać się zakończenia sprawy.

Źródło


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Śmiac mi się chce z takich wiadomości i bzdur jakiegoś hejtera bajkopisarza z holenderskiej gimbazy .

  Po pierwsze jakie sms cos psują ? , między Nexus’5 a N4 inne jest taka różnica że N’5 nie ma już sms tylko obsługa domyślnie przez komunikator Hangouts , ale tak to jest jak pajac z gimbazy nigdy nie miał nowego Nexus’5 to zmyśla farmazony jak nasi polscy specjaliści z netu od siódmych boleści .

  Reasumując w przypadku N’5 trzeba samemu zainstalować własny program z Google Play i zmienić na domyślny .
  Aplikacja wtedy działa tak samo jak każda inna w innych smartfonach Samsung , Htc lub Xperia …. co ma bzdura o zawieszaniu się nie rozumiem bo takiej nie zauważam w moim LG Nexus’5 .

  • Zgrywus

   SMS’y nadal zostały, zmienił się tylko program do ich obsługi, więc problem może nadal występować.

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Nic nie występuje , ten koleś reklamuje na Play Google swoją aplikację trojan jako zapora .
    Kolejny raz się potwierdza że można głupotę napisać i straszyć ludzi aby na tym zrobić biznes i wykradać dane .

 • Bartas

  To tylko pokazuje, że Google ma gdzieś takie usterki – bo przecież powinni na to zareagować natychmiast a nie czekać tyle czasu, aż media to rozdmuchają.

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   Zamiast hejtować i powielać farmazony , najpierw kup Nexus’5 i sprawdź sam jak działa bo autor tej holenderskiej sensacji raczej ma mgliste pojęcie o zmianach w N’5 a N’4 i pozostałe wcześniejsze modele ….