Lg – logo

Wyniki finansowe LG za Q2 2012

Koreański producent opublikował swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2012 roku – firma radzi sobie nieźle (nie licząc działu mobilnego).

Lg - logo

Według raportu – LG najbardziej ciąży dział zajmujący się telefonami komórkowymi i sprzętem telekomunikacyjnym. Dział mobilny sprzedał w drugim kwartale 13.1 milionów telefonów, których wartość wyniosła 1.98 miliarda $ (spadek o 28.6% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego i 6.8% spadek w porównaniu z Q1 2012). Strata operacyjna działu mobilnego wyniosła 51 milionów $ (w porównaniu z 48 milionami $ straty w roku ubiegłym). Według LG – wzrost strat jest związany z rosnącymi wydatkami na marketing firmy.

LG - finanse za Q2 2012

LG w trzecim kwartale 2012 spodziewa się rosnącego popytu na smartfony z łącznością LTE. W związku z tym firma chce bardziej promować flagowe smartfony z LTE, których wkrótce zaprezentuje jeszcze więcej.

Jak możecie wywnioskować z powyższej tabeli – LG (licząc kwartał do kwartału) radzi sobie coraz lepiej. Departamenty domowej rozrywki, urządzeń domowych oraz klimatyzacji i rozwiązań energetycznych – przynoszą większy zysk, niż w Q1 2012. Jeśli firma podreperuje sprzedaż działu mobilnego, zyski firmy powinny szybko wzrosnąć. Czy jednak koreański producent jest w stanie wyprowadzić swoje smartfony z niebytu i zacząć sprzedawać ich więcej?

Źródło: LG, GSMArena