Samsung – logo

Wyniki finansowe Samsunga poniżej oczekiwań

Dyrektor finansowy Samsunga Lee Sang Hoon stwierdził, że przychody tej południowokoreańskiej firmy w drugim kwartale 2014 roku nie będą tak wysokie jak początkowo zakładano. Analitycy azjatyckiego giganta branży elektronicznej spodziewają się, że zyski w tym kwartale wyniosą blisko 8,2 miliarda dolarów.

Samsung - logo

Dla porównania warto zaznaczyć, że Samsung zamknął ostatni kwartał ubiegłego roku z rekordowym zyskiem operacyjnym na poziomie 10,2 miliarda dolarów. Zdaniem analityków, taka zmiana przychodów podyktowana jest w głównej mierze spadkiem sprzedaży smartfonów, która z poziomu 87,5 milionów sztuk spadła do zaledwie 78 milionów.

Co jest przyczyną tak gwałtownego spadku sprzedaży telefonów Samsunga? Ostatnio w segmencie urządzeń high-endowych odnotowywany jest wzrost sprzedaży iPhone’ów, ale trzeba także zwrócić uwagę na to, że na popularności zyskują niedrogie telefony chińskich marek specjalizujących się w segmencie niskobudżetowym. Wygląda na to, że prężny rozwój konkurencji wśród lokalnych marek na rynkach wschodzących jest szczególnie szkodliwy dla smartfonów Samsunga tak zwanej niższej klasy.

Wszyscy obserwatorzy rynku mobilnych technologii wiedzą, że w ostatnim czasie to właśnie smartfony i tablety generują większą część zysków Samsunga. Południowokoreański producent, obserwując sytuację na rynku urządzeń przenośnych, będzie chciał skupić się teraz na wysokiej klasy telewizorach oraz układach pamięci. Dokładne i oficjalne wyniki finansowe Samsunga upublicznione zostaną już w przyszłym tygodniu.


 • paulo

  Samsung plastikowa mydelniczka z podkręconym ekranem i nienaturalnymi kolorami.
  Ja używam HUAWEI P6 – REWELACJA / Wykonania mógłby pozazdrościć każdy producent

 • leny111

  niestety teraz samsung będzie miał cały czas spadki jak nie robi aktualizacji na samsunga GS3 wielu moich znajomych posiadających tego fona myśli o zmianie firmy na inną która daje więcej aktualizacji niż samsung. Najlepiej nie obiecywać że będzie a później się mówi że mało ramu to teraz mało kasy się zarobiło .

  • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

   Zgadza się, tym bardziej, że konkurencja nie śpi i użytkownicy telefonów Samsunga mają świetne alternatywy.

 • wiek

  Po prostu samsung myślał że kolejny „odgrzewany kotlet” s5 z małymi ulepszeniami super się sprzeda , a tu klapa.

 • czak noris

  Nauczcie się, że bilion po angielsku to u nas miliard… I poprawcie to bzdury!

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie wkradł się tutaj błąd – poprawione.