samsung – logo

Wyniki finansowe Samsunga w Q4 2012 – kolejny rekordowy kwartał

Samsung, południowokoreański gigant i aktualny lider rynku telefonów komórkowych, opublikował swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2012 roku.

samsung - logo

W porównaniu z poprzednim kwartałem, Samsungowi udało się zwiększyć swoje przychody o 7%, do 52.5 miliarda $. Skonsolidowany zysk firmy wyniósł 8.3 miliarda $ (o 10% więcej w porównaniu z Q3). Jeśli chodzi o zysk netto, wyniósł on w czwartym kwartale 2012, 6.6 miliarda $. Całoroczny zysk operacyjny Samsunga osiągnął nowy rekord i wyniósł 27 miliardów $, przy dochodzie wysokości 187.2 miliardów $.

Skąd Samsung czerpie zyski? Pochodzą one głównie ze sprzedaży wyjątkowo udanych smartfonów, Galaxy S III oraz Galaxy Note II. Poza tym nieźle sprzedają się także wyświetlacze oraz elektronika użytkowa, jak np. telewizory LED.

Samsung spodziewa się, że jego smartfony z niskiej i średniej półki będą sprzedawać się coraz lepiej (ze względu na brak konkurencji ze strony Apple). Firma szacuje, że liczba sprzedanych smartfonów w 2013 roku przekroczy 300 milionów, co da wzrost w stosunku do roku ubiegłego o 50%.

Źródło: Samsung