Xiaomi M3

Xiaomi M3 (MI-3) w dwóch wersjach: z chipem Tegra 4 lub Snapdragon 800

Pod koniec marca pisałem na temat supersmartfonu Xiaomi MI-3, który wkrótce ma być dostępny w Chinach. Jak się jednak okazuje, do wyboru będą dwie wersje tego urządzenia – jedna z chipem Tegra 4, a druga ze Snapdragonem 800.

Xiaomi M3

Xiaomi M3

Snapdragon 800 i Tegra 4 to w tej chwili jedne z najmocniejszych, mobilnych chipsetów, które niestety do tej pory nie zostały komercyjnie wprowadzone na rynek. Co prawda ZTE na MWC 2013 twierdziło, że na Snapdragonie 800 ma działać model Grand Memo, jednak potem ten chiński producent zastosował w tym urządzeniu tańszy układ.

Co wiemy na temat specyfikacji Xiaomi M3? Smartfon, oprócz dwóch wariantów chipsetu, ma mieć 5-calowy ekran Full HD z ultra-cienką ramką (widać ją bardzo dobrze na niniejszych zdjęciach), 2 GB RAM, 13 MP kamerę oraz łączność NFC. Wcześniejsze plotki mówiły także o 3,000 mAh baterii oraz systemie Android 5.0 Key Lime Pie.

W tej chwili niestety nie wiadomo, kiedy smartfon trafi do chińskich sklepów. Wiemy jednak, że jego cena ma wynieść około 2000 ¥, czyli jakieś 1000 zł. Kiedy Xiaomi zaprezentuje M3? Nastąpi to najprawdopodobniej w drugiej połowie sierpnia, czyli w tym samym miesiącu, w którym swoją premierę miał model M2.

Szkoda tylko, że nie mamy co liczyć na sprzedaż tego urządzenia w Polsce. Xiaomi preferuje swój rodzimy, chiński rynek, więc jedynym sposobem na kupno tej słuchawki, jest np. skorzystanie z serwisu aukcyjnego eBay. Niestety, korzystając z pośredników będziemy mogli zapomnieć o tak niskiej cenie, którą spokojnie możemy pomnożyć razy dwa.