Xiaomi Mi-Two

Xiaomi MI-3 – Tegra 4, LTE i 4.5″ ekran już w połowie 2013?

Chiński supersmartfon Xiaomi MI-2 jeszcze na dobre nie zagościł w kieszeniach Chińczyków, a już pojawiają się plotki na temat jego następcy – modelu MI-3.

Xiaomi Mi-Two

Smartfon drugiej generacji – Xiaomi Mi-Two

Portal GizChina, który opublikował plotkę, według której chiński producent smartfonów, firma Xiaomi – już pracuje nad kolejną wersją swojego hitu, smartfona MI-2 (M2, MI-Two). MI-3, bo tak ma się nazywać – będzie podobno wyposażony w układ nVidia Tegra 4, 4.5-calowy ekran oraz łączność LTE.

Chipset Tegra 4 ma oferować czterordzeniowy procesor Cortex-A15 o taktowaniu od 1.8 do 2 GHz oraz 2.5 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o ekran, ma on być dziełem japońskiej firmy JDI (Japan Display Corporation) i dysponować jakością 1080p. W urządzeniu nie zabraknie także solidnego, 12 MP aparatu.

Wszystko wygląda pięknie, a jeśli dołożymy do tego fakt, że Xiaomi sprzedaje swoje smartfony w bardzo niskich cenach – robi się jeszcze piękniej. Oczywiście powyższa informacja to jedynie plotka, która może mieć się nijak do rzeczywistości. Mój entuzjazm studzi także świadomość, że MI-3 będzie zapewne sprzedawany wyłącznie na terenie Chin. Import urządzenia poprzez chińskich pośredników wiąże się niestety z ryzykiem, a o gwarancji możemy wtedy raczej zapomnieć.

Źródło: GSMArena, GizChina