Xiaomi Mi3 – broszura

Xiaomi Mi3 oficjalnie: Tegra 4 i Snapdragon 800 do wyboru

Xiaomi to chiński producent, który niedawno w swoje szeregi zwerbował wiceszefa Google do spraw rozwoju Androida, Hugo Barrę. Firma zaprezentowała właśnie swój najnowszy produkt – smartfon Mi3, który będzie sprzedawany w dwóch wersjach: z chipem Tegra 3 i Snapdragon 800.

Xiaomi Mi3 - broszura

Pamiętajcie oczywiście, że Xiaomi swoje produkty wypuszcza tylko w Chinach, więc szanse na oficjalne pojawienie się tego cuda w Europie są raczej znikome. Mimo wszystko warto wspomnieć o Mi3, bo urządzenie jest w stanie konkurować najnowszymi dziełami takich tuzów smartfonowego rynku, jak LG, Samsung czy też HTC.

Xiaomi Mi3 ma cienką 8.1mm obudowę w której umieszczono 5″ ekran 1080p, 2GB RAM oraz (co najważniejsze) chip Tegra 4 (lub w zależności od wersji Snapdragon 800). Xiaomi ujawniło też dokładne szczegóły chipu MSM8974AB (aka Snapdragon 800). Wiemy, że siedzą w nim cztery rdzenie Krait 400 o taktowaniu 2.3GHz,  grafilka Adreno 330 taktowana zegarem 550MHz oraz dwa scalaki LPDDR3 RAM o częstotliwości 933MHz. Układ jest budowany w fabrykach TSMC w 28nm procesie technologicznym HPM.

Obecność Tegry 4 w smartfonie Xiaomi to spory sukces Nvidii. Jak dobrze wiecie, w tej chwili dominatorem na rynku jest Qualcomm, który zdobywa większość, najbardziej lukratywnych kontraktów na dostawy. Tegra 4 w Mi3 ma 4+1 rdzeni Cortex-A15 taktowanych zegarem 1.8GHz, które są wspierane przez 72 rdzenie grafiki GeForce.

Reszta parametrów Xiaomi Mi3, to 13MP aparat z sensorem Sony i fleszem dual LED oraz 2MP kamerka przednia. Mi3 jako zasilania używa 3050 mAh ogniwa, które powinno spokojnie wystarczać na dzień intensywnego użytkowania.

Pierwsze dostawy Mi3 ruszą w połowie października. Za 16GB wersję smartfona będzie trzeba zapłacić 327$, natomiast wariant 64GB to koszt rzędu 410$. Podejrzewam, że Xiaomi Mi3 będzie trudno dostępny nawet na portalach aukcyjnych (np. eBay). W poprzednim roku, kiedy do sprzedaży wszedł Mi2 – został bardzo szybko wykupiony z chińskich sklepów. Podejrzewam, że w tym roku będzie podobnie, więc na eBay trafi niewiele egzemplarzy.

Źródło: MIUI