Xiaomi – tani smartfon

Xiaomi pracuje nad tanim smartfonem z ekranem 720p

Wygląda na to, że chiński producent smartfonów Xiaomi rozpoczął współpracę z chińskim producentem układów SoC, firmą Leadcore Technology. Jej owocem ma być budżetowy smartfon kosztujący zaledwie kilkadziesiąt dolarów.

Xiaomi - tani smartfon

Xiaomi ma zamiar zastosować chipset o nazwie Leadcore LC1860, którego konstrukcja opiera się o architekturę A7, a który sparowany został z układem graficznym Mali T628. Układ ten ma być taktowany z częstotliwością 2 GHz. Co ciekawe, sam LC1860 jest w stanie obsłużyć nawet wyświetlacze 2K, nagrywanie wideo 1080p@60fps oraz łączność LTE. Oczywiście, w kontekście tego bardzo taniego smartfona nie możemy raczej mówić o którymkolwiek z tych dobrodziejstw.

Według opublikowanej specyfikacji, budżetowy smartfon od Xiaomi ma charakteryzować się ponadto ekranem o rozdzielczości 720p oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Niestety, materiały, z których ten smartfon ma być wykonany nie sprawiają dobrego wrażenia, jednak rekompensują je całkiem sensowne parametry techniczne. Chyba wszyscy użytkownicy szukający tak tanich rozwiązań chcieliby wybierać wśród wielu tak wyposażonych urządzeń za naprawdę niewielkie pieniądze.

O jakiej kwocie zatem mówimy? Według doniesień, na które w tym tekście się powołuję, cena tego smartfona ma wynosić $65, co w dniu dzisiejszym w przeliczeniu na polską walutę daje około 220 złotych. Przypomnę również, że aktualny budżetowy smartfon Xiaomi  – model Redmi 1S – oferuje podobną specyfikację za około 150 dolarów amerykańskich.