Xiaomi Redmi Note – kilka obok

Xiaomi Redmi Note – niedrogi phablet, który doczeka się międzynarodowej premiery

Xiaomi to chiński producent smartfonów, który swoje sprzęty produkował głównie na swój rodzimy rynek. Od momentu, kiedy w firmie zagościł były pracownik Google, Hugo Barra (aktualnie jest wiceprezesem), Xiaomi spogląda na sprzedaż w szerszej perspektywie. Jednym z pierwszych sprzętów, które mają pojawić się w sklepach na całym świecie będzie model Redmi Note, czyli niedrogi phablet o niezłej specyfikacji.

Xiaomi Redmi Note - kilka obok

Xiaomi Redmi Note pod względem designu niestety nie zachwyca. Mamy tu do czynienia z klasycznym, chińskim sznytem, znanym z setek innych tego typu produktów. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na ten phablet, bo może i nie jest zbyt piękny, ale ma za to niezłą specyfikację przy stosunkowo niskiej cenie.

Urządzenie posiada 5.5″ ekran IPS 720p i będzie dostępne w dwóch wariantach. Pierwsza, nieco słabsza, dysponuje 1.4GHz 8-rdzeniowym chipem MediaTek MT6592, 1GB RAM’u oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Ta wersja Redmi Note ma kosztować zaledwie 130$, czyli ok. 395 zł.

Drugi i zarazem mocniejszy wariant ma ten sam chipset, ale taktowany zegarem 1.7GHz, 2 GB RAM’u, 16GB pamięci na dane i ma kosztować 160$, czyli jakieś 490 zł. Obydwa sprzęty jako grafiki używają oczywiście układu Mali-450.

Reszta specyfikacji tego urządzenia obejmuje 13MP kamerę główną z fleszem LED, 5MP kamerkę z przodu, 3200mAh baterię, moduły łączności Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0 oraz GPS. Phablet wspiera także dual SIM co jest jego kolejną, wielką zaletą.

Podane wcześniej ceny dotyczą oczywiście Chin, więc możemy się spodziewać, że np. w Europie będą nieco wyższe (o ok. 100$). Chiński, sklepowy debiut Redmi Note nastąpi 26 marca. Według Hugo Barry, Redmi Note już wkrótce pojawi się także w sklepach na całym świecie. Niestety dokładna data tego debiutu nie została jeszcze podana.