Xolo Q900s

Xolo z kolejnym ultralekkim smartfonem

Zaledwie kilka miesięcy po debiucie modelu Q900s, indyjskie Xolo zaprezentowało jego następcę oznaczonego symbolem Q900s Plus, który według zapewnień producenta jest „najlżejszym smartfonem dostępnym na rynku”.

Xolo_Q900s-1

Zastanawiacie się pewnie, czego innowacyjnego ten producent dokonał i ile może ważyć cała ta „nadzwyczajnie lekka” konstrukcja. Jeśli na myśl przychodzą wam iście ekstremalne wartości opisujące wagę urządzenia to muszę was nieco rozczarować, bo Xolo Q900s Plus waży dokładnie tyle samo co jego poprzednik – 100 gramów.

Xolo_Q900s-2

Tak czy inaczej, smartfon ten posiada wyświetlacz HD o przekątnej 4,7”, na którym wyświetlany jest system operacyjny Android w wersji 4.4 KitKat. Znajdziemy w nim także czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 200 (MSM 8212) o częstotliwości taktowania 1,2 GHz wraz z układem graficznym Adreno 302. Całości dopełnia 1 GB pamięci RAM oraz dwie kamerki o matrycach kolejno 8 i 2 MPix. Główna kamera posiada ponadto diodę doświetlającą LED.

Na pliki użytkownika przeznaczono tutaj 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można będzie rozszerzyć dzięki kartom microSD do 32 GB. Xolo Q900s posiada także akumulator o pojemności 1800 mAh i moduły łączności 3G, Wi-Fi, GPRS/ EDGE, GPS/ A-GPS, Bluetooth oraz złącze Micro-USB. W chwili obecnej urządzenie to widnieje na stronie internetowej producenta, na której wycenione zostało na $133, co zgodnie z aktualnym kursem przekłada się na około 445 złotych.