Sony i1 Honami – rozmazane zdjęcie

Xperia Honami mini – Sony wysłucha błagań o małe smartfony?

Producencki wyścig na coraz większe smartfony z szerszymi przekątnymi ekranu nie wszystkim pasuje. Jest wiele osób, które wcale nie chcą mieć 5-6″ ekranu i którym tęskno za flagowymi urządzeniami z dużo mniejszymi wyświetlaczami. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom Sony chce wyjść takim prośbom na przeciw i wraz z kamerosmartfonem Honami pokazać także jego mniejszą, ale równie potężną wersję – Xperia Honami mini.

Sony i1 Honami - rozmazane zdjęcie

Zarówno Samsung (ze swoim Galaxy S4 mini), jaki i HTC (One mini) pokazali mniejsze i poręczniejsze wersje swoich flagowych smartfonów. Niestety, wraz ze zmniejszeniem gabarytów obcięto także w nich także specyfikację, która w porównaniu do pełnowymiarowych pierwowzorów – jest sporo gorsza. Sony chce podobno w Honami mini zachować specyfikację „dużego” Honami, zmniejszając tylko wielkość ekranu (oraz jego rozdzielczość).

Według dzisiejszej plotki smartfon ma być wyposażony w 4.3″ ekran Triluminos 720p, jednak reszta najważniejszych parametrów zostanie praktycznie nietknięta. We wnętrzu znajdzie się więc miejsce na Snapdragona 800, 20.7MP kamerę z jasnym obiektywem Sony G lens (f/2.0) i sensorem wielkości 1/2.3″. Co do pamięci, w mini będzie 2GB RAM oraz 16GB flash. Szkoda tylko, że wraz ze zmianą gabarytów zmniejszyła się także bateria, która z 3,000mAh spadła do 2,400mAh.

Niestety gabaryty Honami mini nie są jeszcze znane, jednak (o ile plotka się potwierdzi) dobrze wiedzieć, że Japończycy oprócz gigantycznej Xperii Z Ultra, myślą także o sporo mniejszych smartfonach. Przypominam, że „pełnowymiarowy” Honami zostanie pokazany 4 września w Berlinie, być może właśnie wtedy zobaczymy też Honami mini?

Źródło: GSMInsider