Sony Xperia M

Xperia M i Xperia M dual – dwa nowe smartfony od Sony

Sony wzbogaciło dzisiaj portfolio swoich androidowych smartfonów o dwa, nowe modele – Xperia M i Xperia M dual. Urządzenia wyposażone w dwurdzeniowe procesory Krait, będą silną konkurencją w średnim segmencie.

Sony Xperia M

Sony Xperia M została zaopatrzona w 5MP kamerę, która używa sensora Exmor RS i jest w stanie nagrywać filmy 720p oraz 0.3MP kamerkę do rozmów wideo. Wewnątrz urządzenia znajduje się dwurdzeniowy procesor Krait o taktowaniu 1GHz (chipset Qualcomm Snapdragon S4 Plus), 1GB RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej, którą całe szczęście można rozszerzyć kartą microSD.

Sony Xperia M

Co do ekranu, to jest tu 4” matryca TFT o rozdzielczości FWVGA (854 x 480 pikseli). Jeśli chodzi o łączność, we wnętrzu zainstalowano takie moduły, jak dwuzakresowe Wi-Fi, 3G z HSPA, Bluetooth 4.0, NFC oraz radio FM. Sony chwali się, że w swoim smartfonie zastosowało “magiczne funkcje jednego dotyku”, które pozwalają na dzielenie się treścią za pomocą łączności NFC.

Sony Xperia M

Jak już wiecie, Xperia M działa pod kontrolą systemu Android, niestety w przestarzałej wersji 4.1 Jelly Bean (dlaczego nie 4.2.2?). Smartfon wejdzie do sprzedaży w kolorach: białym, czarnym, purpurowym i limonkowym. Oczywiście dostępne będą dwie wersje, z single-SIM oraz z dual-SIM (Xperia M dual). Jeśli zdecydujecie się na wariant z dual-SIM, to niestety nie będzie on dostępny w kolorze limonki.

Zarówno Xperia M, jak i Xperia M dual pojawią się w sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. W tej chwili nie są jeszcze znane ich ceny.

Źródło: Sony


  • Misio1990

    Na coś takiego właśnie czekałem brawo dla Sony