Android 4.1.2 Jelly Bean

Xperia S: Sony nareszcie rozpoczęło aktualizację do Jelly Bean

Nareszcie jest! Posiadacze Xperii S mogą w końcu przestać denerwować się odkładaną w nieskończoność premierą Jelly Bean dla tego smartfona. Sony, po wielu „obsuwach” rozpoczęło aktualizację modelu Xperia S do Android 4.1.2 Jelly Bean.

Android 4.1.2 Jelly Bean

Informację o rozpoczęciu upgrade podał poprzez swoje oficjalne konto na Twitterze, francuski oddział Sony. Pierwsze, finalne wersje Android 4.1.2 dla Xperii S, popłynęły właśnie do właścicieli tego smartfona. Aktualizacja ma być dostępna zarówno poprzez Over-the-Air, jak i program Sony PC Companion. Jeśli więc jesteście szczęśliwymi posiadaczami tego urządzenia, to lepiej sprawdźcie, czy upgrade przypadkiem nie jest już dla Was dostępny.

Czego po nowym firmware mogą spodziewać się właściciele Xperii S? Oprócz dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą JB, mamy tu także sporą liczbę mniejszych i większych poprawek. Sony póki co nie udostępniło oficjalnej listy zmian, miejmy jednak nadzieję, że zrobi to wkrótce.

Niestety nie wiem, jak sytuacja z aktualizacją wygląda w Polsce. Jestem jednak pewien, że update będzie przebiegał według klasycznego, stopniowego harmonogramu, więc nie wszystkie kraje dostaną Jelly Bean jednocześnie. Polski oddział japońskiego producenta póki co milczy na temat JB dla Xperii S. Gdyby komuś w naszym kraju udało się zaktualizować swój smartfon do Android 4.1.2, niech da o tym znać w komentarzu pod tekstem.

Nie wiem, czy wszyscy o tym wiedzą, ale Xperia S była do tej pory jednym z najlepszych smartfonów na rynku, oferowanych po bardzo przystępnej cenie (szczególnie, jeśli chodzi o egzemplarze używane). Publikacja oficjalnego Jelly Bean dla tego modelu daje mu drugą młodość i sprawia, że urządzenie staje się jeszcze atrakcyjniejsze. Ciekawe, czy w związku z tym sprzedawcy zdecydują się podnieść za niego ceny, czy też nie?

Źródło: Twitter


  • javiki

    W końcu zaktualizowało do 4.1.