Sony Xperia T

Xperia T – nowy flagowiec Sony na IFA 2012

Sony na berlińskich targach IFA 2012 zaprezentowało swój nowy, flagowy smartfon z OS Android – model Xperia T.

Sony Xperia T

„Inspirować i spełniać” – oto nowe motto produktów Sony, które na IFA zaprezentował prezes firmy, Kaz Hirai. Jednym z pierwszych smartfonów, jakie mamy możliwość oficjalnie zobaczyć, jest Xperia T. Urządzenie będzie najmocniejszym punktem smartfonowego portfolio japońskiego producenta. Smartfon wyposażono w 4.55-calowy ekran 720p Bravia oraz 13MP kamerę (z technologią „Sleep to Snap”, umożliwiającą natychmiastowe przejście ze stanu uśpienia do robienia zdjęć). Xperia T jako chipset ma układ Qualcomm MSM8260-A, wyposażony w dwurdzeniowy 1.5GHz procesor Krait i grafikę Adreno 225.

Sony Xperia T

W smartfonie nie zabraknie oczywiście przedniej kamerki do rozmów wideo (720p), złącza MHL, radia FM, 16GB pamięci wewnętrznej (którą można rozszerzyć kartą microSD), 1GB RAM oraz baterii o pojemności 1,850mAh. Całość mierzy 129.4×67.3×9.35mm i waży 139g. Sercem urządzenia jest system Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich (który zostanie zaktualizowany do 4.1 Jelly Bean). Xperia T ma być dostępna w kolorach czarnym, srebrnym i białym. Niestety producent nie ujawnił ceny smartfona.

Sony na targach pokazało też model Xperia TX, który poza gabarytami i brakiem slotu microSD – nie różni się od Xperii T.

Sony Xperia TX

Smartfon jest mniejszy, niż T – i mierzy 131×68.6×8.6mm przy wadze 127g.

Sony Xperia TX

Model Xperia TX będzie dostępny na wybranych rynkach, których oczywiście Sony podczas prezentacji nie podało. Poniżej dwa filmy, promujące nowe modele.

Źródło: Engadget, SonyMobile