Sony Xperia Z Ultra

Xperia Z Ultra na zaproszeniu od Sony (aktualizacja)

Sony na zaproszeniu prasowym daje nam przedsmak swojego pierwszego phabletu, znanego nam do tej pory pod nazwą kodową Togari. Urządzenie jako Sony Xperia Z Ultra, ma się oficjalnie pojawić na konferencji w Paryżu, która odbędzie się za niecały miesiąc – 4 lipca.

Sony Xperia Z Ultra - zaproszenie

Boczną stronę smartbletu możecie zobaczyć powyżej, na wcześniej wspomnianym zaproszeniu. Widać, że Xperia Z Ultra będzie urządzeniem o bardzo cienkim profilu, po którego lewej stronie umiejscowiono włącznik, regulator głośności  oraz (prawdopodobnie) spust migawki aparatu. Xperia Z Ultra swoim designem będzie bardzo zbliżona do Xperii Z i zapewne tak jak ona – otrzyma certyfikat IP67, który świadczy o wodoszczelności obudowy.

Oczywiście nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji tego urządzenia, jednak z wcześniejszych przecieków wiadomo, że Xperia Z Ultra ma 6.44″ ekran Full HD (oby trochę lepszy, niż ten z Xperii Z, który jak na tej klasy smartfon jest po prostu średni). Poza tym we wnętrzu ma być czterordzeniowy, jeden z najmocniejszych dostępnych obecnie na rynku chipsetów, Qualcomm Snapdragon 800, wsparty przez 2GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD). Jako aparat posłuży tu 8MP sensor, a wszystko ma działać w oparciu o platformę Android 4.2 Jelly Bean.

Tak wielki ekran w smartfonie aż się prosi o to, aby zastosować w nim rysik. Nie inaczej ma być w Xperii Z Ultra, która podobno będzie wyposażona w stylusa. Zresztą, popatrzcie jeszcze raz na zaproszenie, na którym tak naprawdę widać rysik i pismo odręczne – chyba nie trzeba w tej kwestii mówić niczego więcej. A teraz radzę uzbroić się w cierpliwość i z kolejnymi domysłami poczekać do 4 lipca (no chyba, że jeszcze przed tym terminem w sieci pojawią się kolejne plotki nt. modelu Xperia Z Ultra).

Aktualizacja: Do sieci przeciekło pierwsze zdjęcie przedstawiające Xperią Z Ultra, możecie je zobaczyć poniżej. Niezła „patelnia”!

Sony Xperia Z Ultra

Źródło: XperiaBlog