Sony Xperia Z1 Mini obok Xperii Z1

Xperia Z1 Mini sfotografowana obok Xperii Z1

Sony Xperia Z1, którą w pełnej krasie mogliśmy podziwiać 4 września jeszcze nawet nie weszła do sklepów, a już pojawiają się kolejne plotki na temat mniejszej siostry tego urządzenia – Xperii Z1 Mini.

Sony Xperia Z1 Mini obok Xperii Z1

Na temat tego, że Sony tworzy mniejszą odmianę Xperii Z1 (Honami) słyszeliśmy jeszcze przed premierą Z1 na IFA 2013. Wiele osób myślało, że Sony skorzysta z okazji i pokaże Xperię Z1 Mini wraz z Z1, tak się jednak nie stało.

Na zdjęciu, które możecie oglądać na początku artykułu widać fioletową Xperię Z1 Mini umieszczoną obok czarnej i fioletowej Xperii Z1. Fotografia doskonale ukazuje, że Z1 Mini pod względem designu jest praktycznie taka sama jak jej większa siostra.

Wraz ze zdjęciem pojawiła się także specyfikacja Z1 Mini, która przedstawia się następująco:

  • 4.3″ ekran 720p
  • 2GB RAM
  • 8GB pamięci wewnętrznej
  • chipset Snapdragon 800
  • 20.7MP kamera z obiektywem G Lens o jasności f/2.0 (taka sama jak w Z1)
  • Android 4.3 Jelly Bean

Kiedy Xperia Z1 Mini ma zostać zaprezentowana? Plotki jako termin premiery wieszczą dopiero targi CES 2014, które odbędą się w dniach 7-10 stycznia 2014. Ja osobiście nieco wątpię w taką odległą premierę. Przecież do tego czasu rynek smartfonów jeszcze mocno się zmieni, a Xperia Z1 Mini, która w tym momencie mogłaby być hitem – w styczniu będzie już zaledwie „średniakiem”. Zresztą Sony popełniłoby wielki błąd, gdyby pokazało swój nowy smartfon tuż po świętach bożonarodzeniowych, kiedy to ludzie wpadają w szał zakupów a sprzedaż wszelkiego rodzaju sprzętu rośnie dość mocno. Z drugiej strony, przecież to na tegorocznych targach CES 2013 Sony pokazało Xperię Z, więc wszystko jest możliwe.

Źródło: Xperia Guide