Sony Xperia T3 – na płasko

Xperia Z3 pojawi się we wrześniu i będzie mieć 7 mm grubości?

Według twitterowego użytkownika @DooMLorD (nazywanego @evleaks’em od Sony), japoński producent zaprezentuje Xperię Z3 we wrześniu. Smartfon ma mieć bardzo smukłą obudowę, której grubość wyniesie zaledwie 7 mm. Co jeszcze wiemy na temat Z3?

Sony Xperia T3 - na płasko

Sony Xperia T3

Niestety @DooMLorD zaznaczył w jednym z komentarzy, że w Xperii Z3 nie będzie zamontowanego chipsetu Qualcomm Snapdragon 805, tylko (patrząc z perspektywy września) stary układ Snapdragon 801. Jeśli ta informacja faktycznie się potwierdzi, będzie czego żałować, bo Snapdragon 805 nie dość, że jest szybszy, to jeszcze posiada lepsze wsparcie dla dekodowania i kodowania filmów w jakości 4K, niż Snapdragon 801. Wszystko wskazuje, że Sony pominie Snapdragona 805 i od razu, w 2015 roku, zastosuje chip Snadpragon 810.

Co jednak równie istotne, Sony najprawdopodobniej w końcu poszło po rozum do głowy i zrozumiało, że pchanie gigantycznych ramek w smartfony, to nie jest najlepszy pomysł. Xperia Z3 nie dość, że ma mieć 7 mm grubości, to w dodatku zostanie okraszona cienkimi ramkami dookoła ekranu. Rama tego smartfona może przypominać tą, znaną nam z pokazanego wczoraj modelu Xperia T3, który również mierzy 7 mm.

Dzięki @DooMLorD dowiadujemy się także, iż Sony nie ma zamiaru prezentować następcy phabletu Xperia Z Ultra. Mimo wszystko nie zdziwię się, jeśli zamiast niego Japończycy pokażą jakiś inny phablet, niekoniecznie z ekranem o wielkości 6.4-cala.


  • qba

    we wrześniu którego roku? 2014 czy 2015? Bo z tekstu nie wynika jasno o którym wrześniu mowa

    • Marcel Jóźwiak

      A jak myślisz? 😀