Sony Xperia Z – zanurzanie

Xperia ZR – kolejny odporny na wodę smartfon pojawi się w portfolio Sony?

Do sieci wyciekła specyfikacja bardzo interesującego urządzenia, modelu Xperia ZR. Co w nim takiego interesującego? A no fakt, że ma to być jeszcze bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i kompaktowa wersja Xperii Z.

Sony Xperia Z - zanurzanie

Według przecieku, Xperia ZR jest także znana pod nazwą roboczą Dogo, o numerze seryjnym C550X. Smartfon wyposażono w 4.6-calowy ekran HD (720 x 1280 pikseli), czterordzeniowy 1.5 GHz chip Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM, 13 MP kamerę Exmor RS oraz (zaledwie) 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można jednak rozszerzyć kartą microSD. Zasilanie jakie tu zastosowano, to spory akumulator, o pojemności 2,300 mAh.

Jak wspomniałem na początku, Xperia ZR ma bardzo dużą odporność na kurz i wodę. Smartfon posiada certyfikaty IP55/IP58, czyli jeszcze lepsze, niż IP55/IP57 Xperii Z. IP58 świadczy o tym, że urządzenie może być stale zanurzone w wodzie, na głębokości do 1m (Xperia Z może być zanurzona jedynie przez 30 minut).

Design modelu ZR ma być zbliżony raczej do Xperii ZL, niż Z. Obudowa jest stosunkowo gruba (powyżej 10 mm), a jej waga wynosi około 140 gramów.

Niestety, do sieci nie wyciekły żadne zdjęcia urządzenia, jednak miejmy nadzieję, że japoński producent już wkrótce oficjalnie rozwieje wszelkie wątpliwości na temat Xperii ZR.

Źródło: XperiaBlog