sony-ericsson-logo

Xperie z odblokowanym bootloaderem – bez aktualizacji

Sony Ericsson nie tak dawno temu umożliwił swoim użytkownikom – odblokowywanie bootloadera w smartfonie. Niestety, okazuje się – że nie ma róży bez kolców, gdyż odblokowanie niesie za sobą konsekwencje.

Sony Ericsson

Konsekwencją odblokowania bootloadera – jest zablokowanie możliwości oficjalnego aktualizowania smartfona. Czy to złośliwość Sony Ericsson? Nie sądzę, SE tłumaczy to tym, iż kiedy masz odblokowany bootloader, to nie wiadomo, jakiego oprogramowania używasz na swoim smartfonie, przez co SE nie wie, jaką aktualizację wysłać na urządzenie – stąd blokada updateów.

Sony Ericsson rozważa wypuszczenie oficjalnych obrazów ROM, przez które będzie można zainstalować oryginalne oprogramowanie z zablokowanym bootloaderem – i w ten sposób uzyskać dostęp do aktualizacji. Niestety SE nie zdradziło, czy fakt odblokowania bootloadera – wpłynie na gwarancję urządzenia. Z drugiej jednak strony – chyba każdy wie, że odblokowanie bootloadera to zdanie się na samego siebie, przecież jeśli coś pójdzie nie tak, to nie powinniśmy mieć pretensji do SE.

Źródło: GSMArena