YotaPhone

YotaPhone – smartfon z dwoma ekranami: E-Ink i LCD

Rosyjska firma Yota zaprezentowała swój pierwszy, androidowy smartfon, który jest wyposażony w dwa 4.3-calowe ekrany. Poznajcie naprawdę innowacyjne urządzenie – YotaPhone.

YotaPhone

YotaPhone może tak naprawdę jednocześnie spełniać dwie role – zwykłego smartfona i czytnika e-booków. 4.3-calowe ekrany urządzenia zostały umieszczone po jego przeciwnych stronach. Co ciekawe, jeden z ekranów to kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD 720 x 1280, natomiast drugi to znany z czytników e-booków E-Ink, o zagęszczeniu pikseli wynoszącym 200 ppi. Niestety z tego co udało mi się ustalić, jedynie na ekranie LCD można wyświetlać interfejs systemu Android, wyświetlacz E-Ink pokazuje innego rodzaju treści, przesyłane przez specjalną, preinstalowaną aplikację.

Wewnątrz smartfona znajduje się dwurdzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, z 1.5 GHz procesorem Krait, 2 GB RAM oraz 32/64 GB pamięci masowej (brak slotu na microSD). Urządzenie ma też mocarny, 12 MP aparat oraz kamerkę 720p do przeprowadzania wideokonferencji. YotaPhone działa w oparciu o system Android 4.2 Jelly Bean i jest zasilany 2,100 mAh ogniwem.

Wydawać by się mogło, że smartfon z dwoma ekranami – będzie dość gruby. Rosjanom udało się jednak cały ten sprzęt upchnąć w obudowę, o grubości zaledwie 9.9 mm i wadze 140 gram.

Yota nie ujawniła ile smartfon będzie kosztować. Wiemy za to, że zostanie zademonstrowany szerszej publiczności w lutym, na targach MWC 2013. Producent zapewnia, że urządzenie do rosyjskich sklepów powędruje w trzecim kwartale przyszłego roku. Rosjanie chcą także udostępnić telefon na wybranych, europejskich rynkach.

Źródło: Engadget