Apple-iPhone-5-odrapania-nowego-0

Zadrapania na fabrycznie nowych smartfonach iPhone 5?

Apple od wczoraj w wybranych krajach, już sprzedaje swój najnowszy smartfon, iPhone 5. Okazuje się jednak, iż niektórzy klienci – wyciągnęli prosto z pudełka podniszczony i odrapany egzemplarz.

Apple iPhone 5 - odrapania

Chyba nie ma nic gorszego, niż kupić sobie nowy smartfon, odpakować go – i przekonać się, że jest on już porysowany i powgniatany. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć, przedstawiających nowe smartfony iPhone 5, które po wyciągnięciu z opakowania, już mają zadrapania i małe wgniecenia na obudowie. Klienci narzekają głównie na czarne wersje urządzenia, które są dużo bardziej podatne na zniszczenia – ze względu na schodzącą farbę z ostrych krawędzi obudowy. Uszkodzenia, które najprawdopodobniej powstały jeszcze w fabryce, lub podczas transportu – możecie oglądać na zdjęciach w niniejszym artykule.

Niezadowoleni klienci już zaczęli zwracać swoje smartfony, które Apple powinno wymienić/naprawić w krótkim czasie.

Apple iPhone 5 - odrapania

Niestety, anodowane, czarne aluminium w iPhone 5 jest bardzo delikatne i łatwe do zarysowania. Wielu posiadaczy urządzenia skarży się, że czarny kolor schodzi już po krótkim użytkowaniu telefonu. Czy da się jakoś uchronić iPhone 5 przed tego typu zadrapaniami? Niestety, jedynym wyjściem jest chyba zakup porządnego pokrowca, jednak i to nie gwarantuje 100% ochrony. Jeśli nie chcemy korzystać z pokrowca, to chyba pozostaje nam po prostu używać smartfona i nie przejmować się zadrapaniami.

Źródło: GSMArena. PhoneArena