LG G Flex – oficjalnie, front i dół

Zakrzywiony LG G Flex – kosmiczna cena w UK

LG G Flex, który najpierw zadebiutował na rynkach azjatyckich, teraz zaczyna powoli trafiać do sklepów na całym świecie. W Wielkiej Brytanii LG G Flex ma być dostępny od przyszłego miesiąca, jednak już teraz kilka tamtejszych sklepów rozpoczęło przedsprzedaż tego modelu. Niestety okazuje się, że G Flex kosztuje naprawdę dużo.

LG G Flex - oficjalnie, front i dół

Brytyjski sklep Expansys chce za G Flex aż 690 funtów, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 3470 zł. Dla porównania w UK za podobną kwotę można kupić iPhone 5S w wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej – a jak wiemy produkty Apple nie należą do najtańszych.

Czy G Flex trafi także do Polski? Tego niestety nie wiem, ale jeśli ten sprzęt pojawiłby się w tak astronomicznej cenie to nie wróże mu u nas zbyt wielkiego sukcesu. Zresztą urządzenie w różnych testach nie zbiera zbyt pozytywnych opinii, głównie ze względu na mało udany ekran o niskim ppi (6″, 720p), brak optycznej stabilizacji obrazu w aparacie oraz duże nawet jak na 6″ urządzenie gabaryty.

Gdyby ktoś nie pamiętał, G Flex posiada 6″ giętki ekran P-OLED 720p, 13 MP kamerę, 2 GB RAM’u, czterordzeniowy chipset Snapdragon 800, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz 3500 mAh baterię. Czy taka konfiguracja jest warta kwoty prawie 3500 zł? Jeśli komuś bardzo zależy na wygiętym ekranie, to taki zakup można uznać za uzasadniony. W przeciwnym wypadku – chyba nie warto.


  • gostekkk

    No u nas ciut inaczej to kalkulują bo USA->EUR->PLN, tak czy siak, oficjalnie w sprzedaży widziałem że od reki wysyła go komputronik, u nas wychodzi 3 tysiące za Flexa. Nie moja bajka cenowa, ale nie o to idzie, to telefon raczej mający być takim testem rynkowym czy gięty elastyczny ekran się przyjmie, co zmienic w następnych modelach itd. Dla mnie wycięty ekran nie jest godny uwagi, ale już samonaprawiająca się obudowa z tyłu to krok do przodu. Póki co to działa w minimalnej skali, ale działa, to myślę, że powinni rozwijać dalej.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Ta obudowa faktycznie fajna, chociaż jeśli nam spadnie na ziemię to może się zetrzeć i zostanie brzydka rysa. No ale na mikroślady faktycznie jest idealna.