Apple

Zarząd Apple naciska Tima Cooka, aby zwiększył poziom innowacyjności w nadchodzących produktach?

Jednym z głównych zarzutów kierowanych obecnie do Apple jest to, że firma tak naprawdę zaprzestała pokazywania innowacyjnych produktów i skupia się jedynie na odgrzewaniu starych, dobrze znanych pomysłów. Takie postępowanie dla Apple jest oczywiście bardzo wygodne, jednak według zarządu tego giganta – w dzisiejszym, smartfonowo-tabletowym wyścigu o konsumenta już nie wystarcza.

Apple

Reporter kanału telewizyjnego Fox Business, Charlie Gasparino twierdzi, że zarząd Apple domaga się od CEO firmy innowacyjnych zmian w kolejnych produktach „z jabłuszkiem”. Zarząd chce także, aby były one wprowadzone jak najszybciej, bez zbędnej zwłoki.

Słowa Gasparino potwierdzają ciągłe doniesienia na temat budżetowego smartfona Apple – iPhone 5C. Z licznych zdjęć jakie wyciekły do sieci wiemy, że ma to być urządzenie z plastikową obudową. Specyfikacja słuchawki ma być taka sama jak iPhone 5, jednak tańsza obudowa spowoduje, że urządzenie będzie „sporo” tańsze niż pierwowzór. Oczywiście 5C nie ma być jedyny przejawem zmian, jakie na Apple wymaga zarząd. Również iPhone 6 ma wnosić zupełnie nowe rozwiązania i pomysły do linii smartfonów Apple.

Nie wiem jak dla Was, ale mnie takie postępowanie zarządu Apple wcale nie dziwi. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć, że od czasu iPhone 4S z Apple uleciało sporo powietrza. Steve Jobs, który był niekwestionowanym guru tego giganta i genialnym marketingowcem, wyniósł produkty Apple na szczyty popularności a firmę do rekordowych wyników finansowych. Tim Cook powinien więc chociaż trochę zmienić tok swojego myślenia i zreformować Apple. Przecież konkurencja nie śpi, na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów, które swoją innowacyjnością nierzadko miażdżą iPhone. Czy zarząd Apple będzie w stanie wymusić na Cooku zmianę dotychczasowego myślenia? Oby, bo firma coraz bardziej tego potrzebuje.

Źródło