BlackBerry – logo

Zarząd BlackBerry naciska na szybką sprzedaż firmy

Wygląda na to, że Nokia może wcale nie być jedynym producentem smartfonów, który zostanie w tym roku sprzedany. Według źródeł The Wall Street Jurnal zarząd firmy BlackBerry naciska na szybką sprzedaż spółki.

BlackBerry - logo

Zarząd jest podobno zdesperowany do tego stopnia, że chce aby firmę „upłynniono” jeszcze przed końcem listopada. Przedstawiciele BlackBerry rozmawiają już nawet z kilkoma zainteresowanymi i przygotowują listę chętnych. Oczywiście nie wiadomo, czy coś z tej transakcji wypali, bo jak wszyscy dobrze wiemy – BB jest w wielkich tarapatach finansowych a niegdyś bardzo popularne produkty giganta sprzedają się coraz gorzej.

W firmie pojawiają się także inne pomysły, według których BlackBerry należy „wyprzedać po kawałku” i zostawić tylko najbardziej dochodowe działy. Wtedy firma miałaby szansę stać się graczem niszowym. Zresztą takie doniesienia pojawiały się już wcześniej, kiedy to była mowa o wydzieleniu z BB działu zajmującego się komunikatorem BlackBerry Messenger i stworzenia osobnej firmy.

Jak ta sytuacja może się zakończyć? A no tym, że BlackBerry zostanie po kawałku wyprzedane. Smartfonowi giganci jak np. Apple, Samsung, Sony i LG wykupią patenty, reszta oddziałów firmy zostanie „rozszabrowana” przez Chińczyków a BlackBerry zostanie w okrojonym do granic  możliwości składzie. Nie zdziwię się więc, jeśli ten kanadyjski producent zakończy swój żywot jako niewielka, ale przynosząca zyski firma zajmująca się sprzedażą i rozwojem swojego komunikatora BB Messenger.

Źródło: WSJ