samsung-galaxy-s-II

Zdejmowanie SIM-locka z Samsunga Galaxy S II – teraz jeszcze prostsze

Chociaż operatorzy w naszym kraju raczej nie zakładają SIM-locków na sprzedawane smartfony, to zawsze może się zdarzyć, iż kupiony przez nas Galaxy S II będzie zablokowany. Teraz jest na to rada, i to bardzo prosta.

Samsung Galaxy S II

Kod zdejmujący SIM-lock z Samsunga Galaxy S, był przechowywany wewnątrz plików systemowych – toteż nie było trudno zdjąć zeń blokady. W Galaxy S II sytuacja wygląda identycznie, plik nv_data.bin kryje zaszyfrowany kod zdejmujący SIM-lock z tego smartfona. Do tej pory zdejmowanie blokady SIM przeprowadzało się ręcznie, co nie było łatwe dla zwykłego użytkownika. Dzisiaj sytuacja stałą się prostsza, gdyż użytkownik forum XDA – Chainfire, stworzył program, który automatycznie ściąga SIM-lock.

Program jest już dostępny na Android Market pod nazwą ”Galaxy S2 SIM Unlock”. Niestety, aby użyć programu – będziemy musieli zrootować S II. Co ciekawe – zdejmowanie SIM-locka ogranicza się praktycznie do jednego kliknięcia, po czy program wyszukuje i pokazuje nam kod odblokowujący. Po spisaniu kodu, wyłączamy smartfon, wkładamy kartę SIM, której telefon nie chce zaakceptować i go włączamy – powinien pojawić się monit, aby wpisać odpowiedni kod, wpisujemy go i mamy w pełni odblokowanego S II. Twórca programu ostrzega, aby nie korzystać z wyszukiwania kodu więcej, niż raz – gdyż możemy wprowadzić smartfon w stan „zamrożenia”, z którego można go wyprowadzić zupełnie innym kodem (MCK). Na szczęście ”Galaxy S2 SIM Unlock” też potrafi odnaleźć ten kod, ale i tak lepiej na to uważać.

Źródło: XDA (1), (2), Android Market