Samsung Galaxy Nexus

Zdesperowani użytkownicy chcą Androida 4.4 KitKat dla Galaxy Nexus – czy Google ich wysłucha?

Galaxy Nexus, który powstał we współpracy Samsunga i Google – miał swoją premierę w październiku 2011 roku. Od tego momentu do premiery najnowszej odsłony Androida, 4.4 KitKat, minęło około dwóch lat. Niestety jak się ostatnio okazało, Galaxy Nexus nie jest na liście urządzeń, które dostaną aktualizację do 4.4 KitKat. Zdesperowani użytkownicy postanowili jednak wziąć sprawy w swoje ręce i… przekonać Google, aby jednak upgrade wypuściło.

Samsung Galaxy Nexus

Polityka Google zakłada, że każde firmowane przez nich urządzenie, może liczyć na 18-miesięczną gwarancję aktualizacji systemowych. Oznacza to, że przez ten okres możemy być pewni, że nasz Nexus zawsze będzie mieć na swoim pokładzie najświeższego Androida. Niestety Galaxy Nexus, który ma już ponad 24 miesiące, nie łapie się w te ramy czasowe, więc Google postanowiło nie wypuszczać KitKat dla tego smartfona.

Zirytowani posiadacze Galaxy Nexusa wystosowali do Google (a konkretnie do szefa projektu Android, Sundara Pichai) petycję, w której proszą o aktualizację. Dokument podpisało aż 14,000 osób, a liczba komentarzy wyniosła aż 3,400. Max Duckwitz, który zorganizował całą akcję już wydrukował niezbędne „papiery” i wysłał do siedziby głównej Google, mieszczącej się w Mountain View (Kalifornia).

Czy Samsung Galaxy Nexus ma więc szansę na otrzymanie nowego Androida? Przecież Google chwaliło się, że 4.4 KitKat ruszy nawet na słabszych smartfonach, z 512MB RAM. Niestety, może to się okazać niemożliwe. Galaxy Nexus, chociaż ma 1GB RAM, to działa w oparciu o chipset OMAP firmy Texas Instruments. Jak pewnie część z Was wie, Texas Instruments jakiś czas temu zwolniło sporą część swoich pracowników i porzuciło udział na rynku mobilnym. Może więc wyjść na to, że Google nie będzie w stanie wypuścić KitKat dla Galaxy Nexus, bo zaktualizowanie układu OMAP przez nieistniejący dział TI jest już niemożliwe.

Źródło


 • Nazir

  Jest jak jest , a Ja bym chciał zobaczyć jeszcze aktualizację K’4.4 dla mojego SGS2 bo dużo lepsza specyfikacja od Galaxy Nexus

  • http://smartfan.pl Noob

   Oficjalnej na pewno nie będzie, jedynie CyanogenMod wchodzi w grę.

  • Robin

   SGS2 nie ma „dużo lepszej specyfikacji” od Galaxy Nexusa. Różnica jest minimalna, polega na zamontowaniu trochę mniej wydajnego układu graficznego. Do tego Nexus ma ekran w rozdzielczości HD w przeciwieństwie do SGS2 który posiada tylko 800×480, stąd też zużywana jest większa moc procesora na obsługę ekranu. Swoją drogą Januszu M. , i tutaj zaśmiecasz forum swoimi bezmyślnymi i bzdurnymi wypowiedziami?? Napisałeś o sobie w wypowiedzi „Ja” z dużej litery co świadczy o wyjątkowym narcyźmie i samouwielbieniu. Jesteś wyjątkowo żałosny.