Samsung – prototyp

Zdjęcie prototypowego Samsunga zwiastuje zmianę designu smartfonów tego producenta?

@evleaks opublikował mało wyraźne zdjęcia, które (według niego) prezentują prototypowy smartfon Samsunga. Czy jego nowy design zapowiada zmianę we wzornictwie produktów z koreańskiej stajni?

Samsung - prototyp

Nie ma co ukrywać, że design smartfonów i tabletów Samsunga, jest już dość nudny i bardzo wtórny. Widać to szczególnie na przykładzie Galaxy S4, którego wygląd jest praktycznie żywcem „zerżnięty” z Galaxy S III. Czyżby Samsung nareszcie zaczął myśleć nad zmianą wzornictwa swoich smartfonów?

Nie wiem czy pamiętacie, ale kilka dni temu opublikowałem artykuły nt. Galaxy Note III, w którym pisałem o tym, że koreański producent jest zmartwiony niechęcią do designu Galaxy S4 i w Galaxy Note III, podobno planuje jego zmianę. Jeśli więc powyższe zdjęcia są faktycznie prawdziwe, może Samsung nareszcie pracuje nad wyglądem swoich smartfonów, a Note III będzie stylem znacząco odbiegać od S4.

Z drugiej jednak strony, fotografie mogą przedstawiać urządzenie w obudowie roboczej, czyli takiej, która ma służyć inżynierom do testowania hardware urządzenia i nie ma nic wspólnego w wersją sklepową. Takie praktyki są często stosowane przez producentów, którzy nie chcą ujawniać wyglądu urządzenia, jeszcze przed jego premierą.

Ja szczerze mówiąc nie wierzę, że Samsung zdecyduje się na tego typu design (który jest po prostu brzydki). Mogę w ciemno obstawiać, że fotografie przedstawiają nieznane urządzenie, umieszczone w obudowie roboczej.

Źródło: Twitter (@evleaks)


  • Nazir

    Szybciej się doczekam nowego Nexus niż zmiany tandetnych plastików w Galaxy na szkło lub aluminium