ZENONIA – najlepszy RPG na Android?

ZENONIAZENONIA to gra RPG, przez niektórych nazywana najlepszą grą RPG na system Android. Gra jest szalenie popularna, z AppBrain wersję demo gry pobrano ponad 250 tys. razy. Gra otrzymała następujące nagrody:

  • Best Adventure/RPG Game from The Pocket Gamer Awards 2010
  • Best RPG Game of 2009 by IGN
  • Best RPG 2009 by TouchGen

Niestety w w Android Market są dostępne dwie wersje gry, jedna oznaczona jako Free, druga płatna. Napisałem „niestety”, gdyż nazwa „Free” jest bardzo myląca – tak naprawdę tzw. wersja „Free” to tylko wersja demo gry, bez wszystkich możliwości, jakie oferuje płatna wersja.

 

ZENONIA

Pełna wersja gry kosztuje $5.99, co wcale nie jest niską ceną, jak na warunki Android Market. Grę jednak warto kupić, jest to RPG w starym, klasycznym stylu, który był tworzony na podstawie takich hitów, jak The Legend of Zelda oraz Final Fantasy. Gra jest oczywiście dostępna nie tylko na platformę Android – zresztą gra w pierwszej kolejności była wydana na Windows Mobile, Zeebo, iOS itd. Mało tego – pojawiła się już druga część tej gry, niestety ciągle niedostępna w wersji na Android.

ZENONIA

Gra jest bardzo rozbudowana, oprócz wątku głównego, do rozwiązania jest cała masa questów pobocznych. ZENONIA oferuje graczom aż 40 godzin gry. Dla fana RPG jest to pozycja absolutnie obowiązkowa.

 

Linki:

Wersja pełna – http://www.appbrain.com/app/zenonia%C2%AE/com.gamevil.zenonia

Wersja demo – http://www.appbrain.com/app/zenonia%C2%AE-free/com.gamevil.zenoniafree