Nokia-LunaBT-headset-0

Zestaw słuchawkowy Nokia Luna Bluetooth zaprezentowany

Nokia zaprezentowała swój odświeżony, ładowany bezprzewodowo, kolorowy zestaw słuchawkowy Bluetooth – Nokia Luna.

Nokia Luna BT headset

W środę fiński producent, wraz z Microsoftem – zaprezentowali swoje dwa, nowe smartfony z Windows Phone 8, modele Lumia 820 i Lumia 920. Nokia wraz z telefonami, zaprezentowała także ładowarkę bezprzewodową. Niestety, firma nie pokazała nam wtedy swojego zestawu słuchawkowego – Nokia Luna.

Luna jest następcą zestawu słuchawkowego o tej samej nazwie. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego w ogóle piszę o tym gadżecie, przecież na rynku jest pełno tego typu urządzeń. Nokia Luna ma jednak kilka cech, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Zestaw przede wszystkim można ładować bezprzewodowo, wystarczy położyć go na specjalnej macie ładującej Nokia – a urządzenie zacznie magazynować energię. Warto dodać, że w pełni naładowany akumulator Luny, pozwala aż na 8 godzin rozmów i 35 godzin czuwania. Oczywiście, podstawka w której umieszcza się zestaw – pozwala także na tradycyjne ładowanie, poprzez USB. Co ciekawe – Luna wspiera także łączność NFC, więc to właśnie przez ten moduł możemy się łączyć z telefonem.

Pomijając już funkcjonalności – popatrzcie na świetny design i wspaniałą gamę kolorów urządzenia. Czarny, zółty, czerwony, niebieski i biały – fantastyczne kolorki, które nie „wieją biznesową nudą”. Niestety, Nokia jeszcze nie podała daty dostępności i ceny Luny. Zainteresowanych zapraszam za to do obejrzenia poniższego filmu, który dobrze przedstawia jego zasadę działania.

Źródło: PhoneArena, Nokia