android

Złośliwe oprogramowanie DroidDream Light znowu atakuje Androida

Na Android Market robi się coraz niebezpieczniej, znowu pojawiły się doniesienia o złośliwym oprogramowaniu grasującym po Markecie.

Android

To już nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o złośliwym oprogramowaniu zaimplementowanym w niektóre aplikacje dostępne na Android Market. Tym razem malware jakie „buszuje” po Android Market nosi nazwę DroidDream Light. Udało się ustalić, że zainfekowane były nim 4 aplikacje:

  • Quick FallDown
  • Scientific Calculator
  • Bubble Buster
  • Best Compass and Leveler

Obliczono, że najprawdopodobniej zainfekowanych zostało od 1,000 do 5,000 urządzeń, na których instalowano któryś z tych programów. Chodzą słuchy, że za zainfekowanymi aplikacjami stoi deweloper, który już w marcu w podobny sposób zaatakował Android Market.

Złośliwe oprogramowanie daje możliwość łączenia się bez wiedzy użytkownika – z przestępczymi stronami WWW, zbierającymi dane, pobierania z Android Market innych programów itp. Google oczywiście szybko zareagowało i usunęło niebezpieczne aplikacje, co nie zmienia faktu, że reputacja Android Market przez takie ataki ciągle słabnie – może niech Google zainstaluje sobie jakiegoś dobrego antywirusa?

Źródło: Lookout