android

Złośliwe oprogramowanie na Android – teraz zdolne nagrywać rozmowy?

CA Security Advisor Research Blog donosi, że złośliwe oprogramowanie na Android (Malware) – jest już zdolne do nagrywania rozmów telefonicznych.

Android

Totalna inwigilacja przez złośliwe oprogramowanie? Teraz to jak najbardziej możliwe. Trojany już nie tylko potrafią ściągać nasze prywatne dane i lokalizację – ale też nagrywać rozmowy telefoniczne. Trojan „złapany” przez CA Security instaluje się jak wszystkie inne programy, prosząc nas o odpowiednie „zezwolenia” – jednak w tych pozwoleniach (jak możecie zobaczyć poniżej), widnieje prośba o zgodę na nagrywanie dźwięku.

Android Trojan - pozwolenia

Po instalacji Trojan rozwija skrzydła – nagrywa nasze rozmowy, przechowuje je w pamięci naszego telefonu a co najgorsze – nagrane rozmowy wysyła na zdalny serwer. Oczywiście CA Security Advisor Research Blog w tej chwili nie donosi, że takowy Trojan pojawił się na Android Market – ostrzega nas jedynie, aby być ostrożnym przy instalowaniu nieznanych programów. Powinniśmy więc dwa razy przemyśleć instalację pięknej tapety – jeśli prosi ona nas o dostęp do internetu i nagrywanie dźwięku.

Źródło: CA Security Advisor Research Blog