LG G Vista

Znamy częściową specyfikację LG G Vista

Na początku lipca informowaliśmy Was o kilku nowych urządzeniach sygnowanych logiem LG z serii oznaczonej literką G. LG G Vista, bo na tym smartfonie skupię się w tym tekście, miał według wielu źródeł zadebiutować w połowie miesiąca, jednak według najnowszych doniesień oficjalna prezentacja nastąpić ma ostatniego dnia lipca tego roku. Przypomnijmy, że model G Vista jest urządzeniem wyprodukowanym specjalnie na potrzeby sieci Verizon i zajmie miejsce wśród urządzeń klasy średniej. Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że właśnie wyciekła specyfikacja techniczna tego smartfona.

LG G Vista

Źródłem przecieku jest wewnętrzny dokument pochodzący prosto z sieci Verizon i dzięki niemu znamy kilka szczegółów dotyczących wyposażenia tego telefonu. LG G Vista dysponować będzie 5,7 – calowym wyświetlaczem o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli) oraz czterordzeniowym układem taktowanym z częstotliwością 1,2 GHz. Ta pozycja w specyfikacji pasuje również do poprzednich doniesień, według których miał się tutaj znaleźć Snapdragon 400, jednak warto zauważyć, że spekulowano również na temat wyświetlacza o rozdzielczości 720p, która z ekranem qHD ma niestety niewiele wspólnego.

Na uwagę zdecydowanie zasługuje bateria, która w modelu LG G Vista ma mieć pojemność aż 3200 mAh. Jest to krok naprzód względem chociażby G3, w którym bateria ma pojemność mniejszą o 200 mAh. G Vista będzie również posiadać wsparcie dla standardu XLTE, a po wyjęciu z pudełka ma oczywiście pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat.

To niestety wszystkie informacje, jakie uzyskaliśmy dzięki informacjom pochodzącym z sieci Verizon. Nie mamy w tej chwili żadnych wieści dotyczących ceny urządzenia oraz daty premiery. Jestem pewien, że dokładniejszych doniesień w sprawie LG G Vista spodziewać się możemy jeszcze w tym tygodniu.