Motorola Moto E – tył i przód

Znamy specyfikację Motoroli Moto E drugiej generacji?

Od jakiegoś czasu mamy już na rynku Motorolę Moto G drugiej generacji i uważni obserwatorzy rynku smartfonów oczekują zapewne doniesień o innym budżetowym smartfonie tego producenta – nowej odsłonie popularnej Motoroli Moto E. Właśnie dla tych osób mam bardzo dobre wieści.

Motorola Moto E - tył i przód

Dzięki doniesieniom z Grecji poznaliśmy prawdopodobną specyfikację Motoroli Moto E drugiej generacji i przynosi ona oczywiście kilka interesujących zmian względem poprzedniej wersji. Według tych informacji, smartfon dysponować będzie 4,5 – calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 540 x 960 pikseli oraz 5 MPix główną kamerą z diodą doświetlającą LED. Nie znamy niestety żadnych informacji odnośnie chipsetu, jaki zagości w tym urządzeniu, ale wielce prawdopodobne, że będzie to ten sam układ, jakim pochwalić się mogła Motorola Moto G pierwszej generacji z 2013 roku.

Mowa oczywiście o Snapdragonie 400, którego cztery rdzenie taktowane są z częstotliwością 1,2 GHz oraz wspierane są przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Możemy się także spodziewać tutaj Androida 5.0 w wersji Lollipop oraz modułu łączności LTE. Szczerze mówiąc nie liczyłbym na rewolucję w wyglądzie samego urządzenia, które powinno wyglądać praktycznie tak samo jak wersja z roku bieżącego.

Rozmiar wyświetlacza na poziomie 4,5” oraz odpowiednie dobranie materiałów wykończeniowych powinno zaowocować świetną ergonomią użytkowania i pewnym chwytem smartfona w dłoni. Nie wiemy niestety kiedy dokładnie spodziewać się możemy oficjalnej premiery nowej Motki Moto E, ale całkiem możliwe, że nastąpi ona niebawem.