Sony Xperia E4

Znamy szczegóły dotyczące Sony Xperia E4

Przeważnie bywa tak, że w kwestii przecieków polskie portale technologiczne powołują się na źródła zagraniczne, jednak w przypadku tego konkretnego smartfona od Sony będzie nieco inaczej. Dzięki informacjom pozyskanym przez serwis Teleguru.pl znamy szczegóły dotyczące wyglądu oraz specyfikacji modelu Sony Xperia E4 (E2105).

Sony-Xperia-E4-1

Od chwili premiery Xperii E3 minęły zaledwie trzy miesiące, a już możemy przekazać wam kilka bardzo interesujących informacji na temat następcy tego modelu, który światło dziennie ujrzy najprawdopodobniej w marcu 2015 roku na targach Mobile World Congress. Jak podaje wspomniany kilka linijek wyżej portal, informacje pochodzą bezpośrednio ze szwedzkiego oddziału Sony.

Sony-Xperia-E4-2

Sony Xperia E4 posiadać będzie 5 – calowy ekran LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, na którym prezentować będzie system Android w wersji 4.4.4 KitKat. Aktualizacji do Andka 5.0 Lollipop spodziewać się możemy jednak jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku. Mocy obliczeniowej smartfonowi dostarczy chipset MediaTek MT6582, którego cztery rdzenie Cortex-A7 taktowane są z częstotliwością 1,3 GHz. Na układ składa się również grafika Mali-400MP4, a całości dopełnia 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Sony-Xperia-E4-3

W porównaniu do Xperii E3, nowa generacja tego modelu charakteryzować się będzie większym wyświetlaczem o wyższej rozdzielczości oraz nieco lepszą częstotliwością taktowania chipsetu. Model E4 ma być również lepiej wykonany za sprawą wysokiej jakości plastiku, który stylizowany jest na ceramikę. W najbliższym czasie powinniśmy uzyskać więcej informacji na temat tego urządzenia.