Geeksphone Revolution

Znamy specyfikację techniczną Geeksphone Revolution

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy was o nowym projekcie hiszpańskiego producenta Geeksphone o nazwie Revolution. Wszyscy, którzy z niecierpliwością wyczekiwali oficjalnego ogłoszenia specyfikacji technicznej zapowiedzianego smartfona mogą odetchnąć z ulgą. Hiszpanie podali właśnie parametry swojej najnowszej słuchawki.

Geeksphone Revolution

Geeksphone Revolution będzie pracował pod kontrolą dwurdzeniowego procesora Intel Atom Z2560 o taktowaniu 1,6GHz. Warto zaznaczyć, że to dokładnie ta sama jednostka, która napędza tablet Samsung Galaxy Tab 3. Hiszpanie zadecydowali także, by wyposażyć swój smartfon o akumulator o pojemności 2000mAh oraz o wyświetlacz IPS o przekątnej 4,7 cala (o rozdzielczości 540 x 960 pikseli). Na tyle urządzenia znajdziemy 8-megapikselową kamerę z lampą błyskową. Niestety nie ujawniono wielkości wbudowanej pamięci.

Z całą pewnością nie jest to specyfikacja, która zaimponuje najbardziej wymagającym użytkownikom, jednak nie było to głównym zamierzeniem producenta. Największą zaletą Geeksphone Revolution ma być umożliwienie użytkownikowi przełączania się pomiędzy dwoma systemami bez utraty gwarancji. Urządzenie będzie mogło pracować pod kontrolą Androida oraz systemu „bazującego na technologii Mozilla” (czyli tak naprawdę Firefox OS). Niestety nie wiemy jeszcze na jakiej zasadzie ma działać wspomniane wcześniej przełączanie pomiędzy systemami operacyjnymi i na ile będzie ono przyjazne użytkownikowi.

Geeksphone Revolution ma trafić na sklepowe półki już w styczniu 2014 roku. Cena ma zostać ujawniona w najbliższym czasie.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Ha , 300 zł. mogę dać za taki FFoxOS smartfon

  • Marcel Jóźwiak

   Ale to będzie Android przecież… Z opcją przełączenia na FFOS. Boję się że cenę dadzą zaporową (1500+), ale za jakiś 1000 to już by była opcja do rozważenia.

   • http://smartfan.pl/ Noob

    Zdziwię się, jeśli faktycznie dadzą cenę zaporową – według mnie taka firma nie może sobie jeszcze pozwolić na coś takiego jak np. Samsung.

    • px

     Zaraz po premierze obstawiam cenę ok. 200€.