HTC One (M8) – w misce z wodą

Zobacz, ile potrafi znieść HTC One (M8)

Zaprezentowany wczoraj HTC One (M8) to smartfon, któremu nie można odmówić miana urządzenia świetnie wykonanego. Obudowa, która w 90% została zrobiona z metalu, powinna wytrzymać naprawdę wiele. Tajwański producent w specyfikacji nie wspomina jednak o wodoszczelności tego urządzenia. Jak się jednak okazuje, może to być kolejna, ukryta zdolność nowego One.

HTC One (M8) - w misce z wodą

HTC One (M8) nie posiada żadnego certyfikatu IP, dlatego należałoby sądzić, że każde „głębsze” zetknięcie z wodą tego sprzętu, skończy się dla niego tragicznie. Osobiście nigdy bym się nie zdecydował na dobrowolne przetestowanie, czy mój smartfon jest wodoszczelny. Jednak na YouTube już pojawił się film, który ukazuje One (M8) w starciu z wodą.

Jak sami zaraz zobaczycie, HTC radzi sobie z wodą bez najmniejszych problemów. W trakcie filmu widać co prawda uciekające z obudowy powietrze (najwyraźniej wypełnia się ona cieczą), jednak urządzenie zarówno pod wodą, jak i po wyjęciu z niej – działa bez najmniejszych kłopotów. Całkiem możliwe, że HTC (w razie nieoczekiwanej kąpieli) pokryło wnętrzności tego smartfona specjalną warstwą, która chroni przed zalaniem. Mimo wszystko nie radzę próbować, czy wasz One (M8) zniesie taki test.

To jednak nie wszystko, bo w sieci już pojawił się film, który pokazuje wytrzymałość HTC One (M8) na upadki. Jak sami zaraz zobaczycie, nowy One radzi sobie z zaliczaniem asfaltu już nie tak dobrze, jak z wodą. Na oksydowanej, aluminiowej obudowie po upadku zostają ślady. Zrzucenie sprzętu z dość niewielkiej wysokości na ekran spowodowało popękanie warstwy dotykowej i jej trwałe uszkodzenie.

Ostatni test zderzeniowy dedykuję tylko osobom o mocnych nerwach. Jak zaraz sami zobaczycie, One (M8) nieźle znosi kontakt z ostrymi przedmiotami (jak klucz lub nóż), jednak młotek okazał się przeszkodą nie do przeżycia. Oczywiście ostatniego testu nie bierzcie na serio, bo nie znam urządzenia, którego ekran zniósłby tak drastyczny kontakt z ciężkim młotkiem.

Podsumowując – HTC One (M8) dobrze radzi sobie z wodą i o ile nie upuścimy go na ekran lub nie potraktujemy młotkiem, możemy liczyć na długą i owocną pracę tego sprzętu.