Zopo C2

Zopo C2 – chiński smartfon z ekranem 1080p i czterordzeniowym procesorem, za jedyne 730 zł

Zopo to chiński producent smartfonów, o którym oczywiście większość z Was nawet nie słyszała. Ta firma produkuje głównie androidowe smartfony, które „dość mocno przypominają” produkty Samsunga, HTC oraz LG. Po co się więc zajmować takim „badziewiastym” producentem? Z uwagi na jego ostatni smartfon, który jest inny, niż cała reszta.

Zopo C2

Zopo C2

Zanim zdradzę Wam specyfikację sprzętową Zopo C2, to powiem jeszcze, że jest to urządzenie oparte o system Aliyun OS, czyli bazowym na Linuxie i zainspirowanym Androidem mobilnym OS. System jest aż tak podobny do Androida, że Google, bojąc się o swoje wpływy – zablokowało w 2012 roku prace Acera, nad smartfonem opartym o Aliyun. Oczywiście Google miało swoje powody aby to zrobić, gdyż Aliyun wykorzystuje (bez pozwolenia) niektóre komponenty Androida. Mimo wszystko, chińskie Zopo może olać groźby Google i zbudować swój własny smartfon, na bazie takiego systemu, jaki im się żywnie podoba.

Jak wygląda specyfikacja Zopo C2 (którego możecie oglądać w powyższej galerii)? Smartfon ma 5-calowy ekran 1080p, oparty o technologię LTPS, czterordzeniowy chipset MediaTek MT6589, taktowany częstotliwością 1.2 GHz oraz 1 GB RAM. Dla wielbicieli fotografii, umieszczono tu 13 MP aparat z obiektywem o jasności f/2.2 oraz 5 MP kamerę (tak, 5 MP) z przodu, mającą służyć głównie do prowadzenia rozmów wideo. Dodatkowo, znajdziemy tu 4 GB pamięci użytkownika (trochę mało), slot na karty microSD, wymienną 2,000 mAh baterię oraz układ audio firmy Yamaha. Wszystkie te dobrodziejstwa techniki umieszczono w smukłej obudowie, mierzącej zaledwie 8.5 mm grubości.

Zopo już otworzyło zapisy na model C2, który w kwietniu powinien być dostarczony w ilości 5000 sztuk. Niestety, żeby złożyć zamówienie, będziecie musieli posłużyć się chińskim portalem aukcyjnym Tmall, za pośrednictwem któego można kupować smartfon. Gra jest jednak warta świeczki, gdyż cena urządzenia to zaledwie 230 baksów, czyli jakieś 730 zł.

Źródło: Engadget