ZOPO ZP780 – kolory

ZOPO ZP780: nowy średniak trafia do polskich sklepów

Do Polski wkracza nowy smartfon chińskiego producenta, model ZOPO ZP780. Urządzenie, które ma w sklepach kosztować 649 zł jest wyposażone m.in. w 5″ ekran oraz 8 MP kamerę. Jaki potencjał drzemie w tej słuchawce?

ZOPO ZP780 - kolory

Zacznę najpierw od tego, co pewnie wszystkich czytelników najbardziej interesuje, czyli wydajności urządzenia. Według polskiego dystrybutora ZP780, sprzęt bazuje na chipie MediaTek MT6582, który posiada cztery rdzenie ARM Cortex-A7, taktowane zegarem 1.3 GHz. Jeśli chodzi o grafikę i RAM, mamy tu kolejno Mali-400MP2 (GPU taktowane zegarem 500 MHz) oraz 1 GB pamięci operacyjnej.

ZOPO ZP780 - rzut

Jak już wspomniałem wcześniej, osoby korzystające z aparatu znajdą tu 8 MP sensor, wspomagany przez flesz LED. Z przodu zamontowano drugą kamerkę, do przeprowadzania wideorozmów, która ma rozdzielczość 5 MP. Martwi trochę, że jako pamięć na dane mamy tu kość o pojemności wynoszącej zaledwie 4 GB. Mimo wszystko będzie ją można rozszerzyć o dodatkowe GB, za pomocą karty microSD.

ZOPO ZP780 - kamera

Oczywiście jako OS mamy tu Androida, niestety nie 4.4 KitKat a jedynie 4.2.2 Jelly Bean. Mam nadzieję, że chiński producent pokusi się kiedyś o wypuszczenie stosownej aktualizacji.

Jak prezentuje się łączność? W dużej mierze standardowo. Mamy tu Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0 z A2DP oraz modem 3G HSDPA. Niewątpliwym atutem ZOPO ZP780 jest to, że sprzęt potrafi obsługiwać aż dwie karty SIM. Za dostarczanie energii elektrycznej odpowiada tutaj 1800 mAh ogniwo. Co z wymiarami? Smartfon mierzy 145.2 x 71.4 x 8.25 mm.

ZOPO ZP780 - fronty

Jak wspomniałem na początku, sugerowana cena sprzętu to 649 złotych. ZP780 można kupić w kolorach niebieskim oraz białym i czarnym. Sprzęt już powinien być dostępny w sklepach (wersja niebieska pojawi się nieco później).


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Jedna wada podstawowa tego gówna Zopo lub inne Oppo sropo to bardzo nie aktualny system JB’4.2 i wywalone pieniądze w błoto
  Lepiej kupić Windows Phone ‚8 i nie kupować żadnego androsyfu do czasu jak producent nie zacznie poważnie traktować klientów i sprzedawać towar najnowszy a nie szrot

  • Roberto

   Mam wielką prośbę do administratora tego serwisu by zablokował dostęp do komentarzy osobnikowi o ksywce Nazir. Osobnik ten to znany troll internetowy, obrażający wszystkich mających inne zdanie, nie dysponujący żadną wiedzą na tematy o których się wypowiada, używający wulgarnego i bardzo prymitywnego języka, nie umiejący poprawnie sklecić zdania, komentujący w sposób zupełnie nie związany z tematem, wyzywający wszystkich od „gimbazy”, „dzieci” , przechwalający się co to on nie posiada, rzucający groźby pod adresem rozmówców itp. Poziom dyskusji zostaje sprowadzony do dna gdy pojawia się wyżej wymieniony osobnik. Nazir został już wyrzucony już z bardzo wielu portali i serwisów Proszę administratora by nie usuwał tego tekstu i poważnie potraktował to co napisałem.

   • Marcel Jóźwiak

    Mi zupełnie wystarczyłaby opcja ignorowania danego użytkownika.

    BTW Jak patrzę na niektórych dyskutujących z Nazirem (i Ciebie to również tyczy Roberto), to się zastanawiam czy nie jest to ta sama osoba, gadająca sama z sobą, skoro nikt inny nie chce. Bo nierzadko poziom wypowiedzi jest taki sam albo niższy…