Sony Xperia Z Ultra

Zrzuty ekranu z Sony Xperii ZU (Z Ultra) potwierdzają specyfikację smartfona

Sony widząc, jak prężnie rozwija się rynek gigantycznych smartfonów (nazywanych phabletami lub smartbletami), postanowiło stworzyć własne urządzenie tego typu. Xperia ZU, którą prawdopodobnie widać poniżej (zajmuje prawie całe kolana fotografa), ma posiadać bardzo mocną specyfikację i 6.44″ ekran.

Sony Xperia Z Ultra

Na temat specyfikacji modelu Xperia ZU, mogliście usłyszeć już tydzień temu. Dzisiaj pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z tego smartfona, które potwierdzają, jakim będzie mocarnym sprzętem. Z widocznych poniżej screenshotów dowiadujemy się, że smartblet ma chipset Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974, z czterema rdzeniami Krait 400 o taktowaniu 2.2GHz, układ graficzny Adreno 330, 2GB RAM, 16GB wbudowanej pamięci dla użytkownika oraz slot na microSD. System operacyjny giganta, to Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

Interesująco wygląda też ekran, który według danych wczytanych z urządzenia, ma rozdzielczość 1080 x 1824 pikseli (a nie Full HD, czyli 1920 x 1080). Oznacza to najprawdopodobniej, że brakujące piksele z 1920, zostały przeznaczone na na androidowe, wirtualne przyciski (co zresztą pokazuje zdjęcie z początku tekstu). Za to zagęszczenie pikseli, wynoszące 342ppi, potwierdza 6.4″ wielkość ekranu Xperii ZU.

Gdyby ktoś nie był w temacie, to przypominam, że Sony już rozpoczęło wysyłkę zaproszeń na 4 lipca do Paryża, gdzie Xperia Z Ultra zostanie najprawdopodobniej zaprezentowana. A tak swoją drogą, to czy nie uważacie, że  wielkość smartfonów zaczyna już przekraczać granice używalności? Wiem, że zawsze znajdą się osoby, które będą chciały korzystać z 6.4″ smartfona, ale czy nie będzie ich za mało, aby uczynić inwestycję Sony w Xperię ZR opłacalną?

Źródło: XDA-Developers