ZTE Blade Apex2

ZTE Blade Apex2 – kolejny smartfon z Chin debiutuje w Polsce

W polskich sklepach pojawi się wkróce nowy, 4.5″ smartfon chińskiego producenta, firmy ZTE. Urządzenie może i nikogo nie powali specyfikacją, jednak jego stosunek ceny do możliwości będzie całkiem niezły.

ZTE Blade Apex2

Na wstępie powiem wam to, co pewnie wszystkich najbardziej interesuje, czyli cenę ZTE Blade Apex2. Według informacji nadesłanej przez producenta, Apex2 ma kosztować w Europie 169€, czyli około 710 zł.

Jedną z głównych, uwypuklanych cech tego smartfona, jest jego łączność, a konkretnie obecność modułu LTE Cat4, który pozwala na ściąganie danych z prędkością nawet 150 Mbps.

ZTE Blade Apex2 - front i tył

Pozostałe parametry ZTE Blade Apex2 obejmują SoC Snapdragon MSM8926, który składa się z czterech rdzeni Cortex-A7 o taktowaniu 1.2GHz oraz układu graficznego Adreno 305. Jest tu także 1GB RAM-u, 4GB pamięci na dane (z możliwością rozszerzenia poprzez microSD) oraz 5MP kamera z autofokusem.

4.5″ wyświetlacz Blade Apex2 posiada rozdzielczość 480 x 854 pikseli, a jako moduły łączności mamy tu Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11b/g/n oraz GPS z A-GPS.

ZTE Blade Apex2 - front i tył 2

ZTE w swoim smartfonie zastosowało najnowszą, dostępną obecnie wersję Androida, czyli 4.4 KitKat. Jako ogniwo zasilające służy tu 2000 mAh bateria. Co z wymiarami? Wynoszą one 135 x 67 x 9,3 mm.

Niestety nie jestem w stanie wam powiedzieć, kiedy smartfon pojawi się w sklepach. Producent nie podał w tej kwestii żadnych informacji. Domyślam się jednak, że na Blade Apex2 nie będziemy musieli zbyt długo czekać i będzie on do kupienia jeszcze w tym miesiącu.