ZTE Blade VEC 4G

ZTE Blade VEC 4G wkrótce trafi do Polski

ZTE zapowiedziało dzisiaj swój nowy smartfon, model Blade VEC 4G. Chiński producent reklamuje swoje urządzenie, jako niezwykle szybkie. Czy VEC 4G faktycznie pod względem wydajności ma się czym pochwalić?

ZTE Blade VEC 4G

ZTE Blade VEC 4G to smartfon w pierwszej kolejności przeznaczony na rynek europejski. We wnętrzu tego sprzętu znajdziemy chip Qualcomm Snapdragon 400 MSM8926, zaopatrzony w cztery rdzenie Cortex-A7 o taktowaniu 1.2 GHz oraz GPU Adreno 305. Nowemu ZTE co prawda wiele brakuje do np. flagowców z chipami Snapdragon 800, jednak spodziewamy się, że jego cena sporo nam z tego tytułu wynagrodzi. ZTE opublikowało nawet na YouTube śmieszy film, zachwalający szybkość Blade VEC 4G.

Co z resztą parametrów tego smartfona? Jako system mamy tu Android 4.4 KitKat, a w roli ogniwa zasilającego znajdziemy 2300 mAh baterię. Urządzenie mierzy 142,3 x 70,4 x 7,8 mm i posiada 5″ ekran HD (1280 x 720 pikseli).

W kwestii pamięci, ZTE zastosowało 1 GB RAM-u oraz 16 GB przestrzeni na dane. Osoby ceniące sobie komfortowe i szybkie połączenie z siecią komórkową, zapewne skorzystają z 4G LTE Cat. 4. Co z kamerką? Jest tu 13 Mpix aparat, jednak nie wiadomo niczego na temat współpracującego z nim obiektywu. Z informacji przesłanej przez ZTE wynika, że Blade VEC 4G pojawi się w Europie już w tym miesiącu. Cena smartfona nie została jeszcze ujawniona, jednak spodziewamy się, że nie powinna przekroczyć 1000 zł.