ZTE Geek U988S

ZTE Geek z systemem Tizen zostanie pokazany podczas MWC

Na temat systemu Tizen w zeszłym roku było tyle plotek, że w zasadzie już nie wiadomo co o nim sądzić i kiedy możemy liczyć na wejście do sklepów pierwszego smartfona opartego o ten OS. Dzisiaj jednak sytuacja nieco się wyklarowała.

ZTE Geek U988S

Opublikowana na oficjalnej stronie Tizen OS rozpiska dotycząca targów Mobile World Congress 2014 zdradza nam, że w Barcelonie firma ZTE zaprezentuje smartfon Geek, który będzie oparty o Tizen.

ZTE Geek to tak naprawdę pierwszy smartfon, który w swoim wnętrzu kryje chipset Tegra 4. Smartfon pojawiał się też w innych wersjach, m.in. z chipem Intel Clover Trail+. Do tej pory jednak wszystkie warianty Geeka działały w oparciu o system Android, wygląda jednak na to, że ten smartfon pojawi się także w wariancie z Tizenem.

ZTE Geek na MWC 2014

Jak sami możecie zobaczyć powyżej, sprzęt będzie prezentowany w dniach 24-27 lutego podczas MWC 2014 w Barcelonie. Niestety nie wiemy, czy będzie to jedynie „pokazówka” niepoprzedzająca wprowadzenia smartfona do sklepów, czy może na targach zobaczymy wreszcie sprzęt, który trafi do sprzedaży.

Swoją drogą jakoś nie wyobrażam sobie, aby sprzedaż smartfonów opartych o Tizen nie rozpoczęła się w tym roku. Jest już chyba najwyższy czas na komercyjne wprowadzenie tego OS’a. Im szybciej na Tizen zaczną powstawać aplikacje tym lepiej – przecież to właśnie od ilości dostępnych appek uzależnia się dzisiaj atrakcyjność danego system.


  • http://smartfan.pl/ Noob

    Słuszna uwaga! W takim razie zapewne będzie tak, że to nie ZTE pokaże Geeka z Tizenem tylko Intel i będzie to jedynie model pokazowy a nie taki, przeznaczony do masowej produkcji.