ZTE Geek U988S – tył

ZTE Geek U988S – pierwszy smartfon z chipem Tegra 4 (aktualizacja)

Na zdjęciach pojawił się ZTE Geek, stworzony specjalnie dla chińskiej sieci China Mobile. O ile globalna wersja Geeka będzie oparta o układ Intel Atom Z2580, to już wariant dla Chińczyków dostanie dużo mocniejszy chip Tegra 4.

ZTE Geek U988S - tył

Smartfon, który widzicie na niniejszych fotografiach to Geek U988S. Urządzenie najpierw zostało ujawnione przez chiński urząd certyfikujący TENAA (który jest dobrze znany z tego typu przecieków), więc ZTE postanowiło nie utrzymywać dłużej tajemnicy i jeszcze przed premierą ujawniło kilka zdjęć tego smartfona. Co ważne, producent oficjalnie potwierdził, że w tym przeznaczonym dla China Mobile produkcie zamiast chipu Intela, siedzi NVIDIA Tegra 4. Wszystko wskazuje więc na to, że Geek będzie pierwszym na świecie smartfonem, zaopatrzonym właśnie w ten układ.

Oprócz czterordzeniowej, taktowanej 1.8GHz zegarem Tegry 4, na pokładzie znajdzie się też miejsce na 2GB RAM, 5″ ekran LCD o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli), przednią 2MP kamerę oraz 8MP aparat główny z tyłu obudowy. Niestety, wszystko wskazuje na to, że smartfon będzie sprzedawany wyłącznie w sieci China Mobile TD-SCDMA. Nie ma raczej większych szans na to, aby powstała globalna wersja tego urządzenia. Wygląda więc na to, że reszta świata będzie jeszcze musiała poczekać na Tegrę 4, która wchodzi na rynki dość opornie. Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

Aktualizacja: ZTE nareszcie zdecydowało się oficjalnie (teraz już naprawdę oficjalnie) zaprezentować model Geek U988S. Specyfikacja w porównaniu do tego, co znaliśmy wcześniej – nie uległa zmianie. Niestety, smartfon póki co będzie dostępny wyłącznie w ofercie operatora China Mobile (w cenie 1888 juanów (ok. 980 zł)). ZTE w tej chwili nie planuje sprzedaży urządzenia poza terenem Chin.

Źródło: Engadget


  • PeterK

    A to nie Xiaomi Mi-3 jest pierwszym smartfonem z Tegra 4?

    • http://smartfan.pl Noob

      To zależy, jak się na to popatrzy :) ZTE już wcześniej pokazywało swój smartfon niż Xiaomi, więc to ZTE było pierwsze. Jeśli jednak brać pod uwagę daty oficjalnych premier, to faktycznie Mi3 było pierwszym smartfonem z Tegrą 4.