ZTE Geek

ZTE Geek z 2 GHz chipem Intel Clover Trail+ oficjalnie zaprezentowany

ZTE zaprezentowało dzisiaj swój najnowszy smartfon, model ZTE Geek. Urządzenie zapowiada się na bardzo wydajne, gdyż zastosowano w nim chip Intel Clover Trail+ (ten sam, co w Lenovo K900).

ZTE Geek

Układ Clover Trail+, który znajduje się wewnątrz Geeka, ma na swoim pokładzie dwurdzeniowy, 2 GHz procesor Intel Z2580, grafikę PowerVR SGX 544MP2 oraz 1 GB RAM. Dodatkowo znajdziemy tu 8 GB pamięci flash, 8 MP kamerę (plus 1 MP kamerka z przodu) oraz 2,300 mAh baterię.

Jeśli chodzi o łączność, jest tu trójzakresowy GSM (brak LTE), czterozakresowe 3G z HSPA, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS z A-GPS, a wszystko oparte o najnowszego „Andka”, w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

Szkoda tylko, że Chińczycy nie wspomnieli nic, na temat daty premiery smartfonu oraz jego ceny. Nie wiadomo więc, czy ZTE Geek będzie sprzedawany wyłącznie w Chinach, czy zostanie udostępniony także dla reszty świata.

A tak w ogóle to nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale nowe, intelowskie chipy, chociaż oparte „tylko” o dwa rdzenie – to i tak z powodzeniem potrafią rywalizować z mocarnymi, czterordzeniowymi układami. Dlatego nie dajcie się zwieść „rdzeniowemu wyścigowi szczurów”, gdyż rdzeń rdzeniowi nigdy nie jest równy.

Źródło: ZTE