ZTE Grand S Z753

ZTE Grand S z 5″ ekranem zostanie zaprezentowany na CES 2013

Na stronie internetowej targów CES 2013 ogłoszono, że 8 stycznia ZTE zaprezentuje swój nowy, 5-calowy smartfon z systemem Andorid – model Grand S.

ZTE - logo

Zapowiedź zdradza także, że ekran w Grand S będzie miał rozdzielczość Full HD 1080p. Urządzenie w chwili premiery ma być najcieńszym, 5-calowym smartfonem na świecie. Smaczku dodaje fakt, że obudowa ZTE Grand S została wykonana z materiału ceramicznego w „tradycyjnym, chińskim stylu”.

Naturalnie, w sieci już pojawiły się spekulacje, że ZTE Grand S to tak naprawdę Nubia Z5, o której mogliśmy niedawno usłyszeć. Nubia Z5 ma mieć 5-calowy ekran 1080p, czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM oraz 13 MP kamerę główną. Urządzenie ma mierzyć zaledwie 7.6 mm grubości – co by się zgadzało z zapowiedzią CES, że Grand S będzie najcieńszym, 5-calowym smartfonem na świecie. Mam nadzieję, że wszystkich szczegółów na ten temat dowiemy się już 8 stycznia, na targach Consumer Electronics Show 2013 w Las Vegas.

Aktualizacja: W sieci pojawiło się już pierwsze zdjęcie oraz szkice projektowe tego urządzenia, które do sklepów trafi najprawdopodobniej jako ZTE Grand S Z753.

Źródło: PhoneArena