Grand-Era-U985-0

ZTE Grand Era U985 – quad-core dla Chin

Chińska firma ZTE, zaprezentowała swój nowy, czterordzeniowy smartfon z chipem Tegra 3 – oto Grand Era U985.

ZTE Grand Era U985

Smartfon zadebiutuje na rynku chińskim w ciągu kilku dni. Jaka jest jego dokładniejsza specyfikacja? Na froncie urządzenie jest 4.5-calowy ekran 720p, z tyłu znajdziemy 8MP kamerę z fleszem LED. Jeśli chodzi o łączność, słuchawka będzie wspierać standard TD-SCDMA, używany na terenie Chin. System urządzenia stanowi Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

ZTE twierdzi, że U985 jest najcieńszym smartfonem, wyposażonym w cztery rdzenie – co oczywiście nie jest prawdą. Urządzenie mierzy 8.6 mm grubości, a w najcieńszym miejscu ma 7.9 mm. Dla porównania, LG Optimus G z czterordzeniowym prockiem Krait, mierzy zaledwie 8.45 mm grubości. Swoją drogą, Apple też twierdziło, że iPhone 5 jest najcieńszym smartfonem, co było nieprawdą. Wszystkie firmy przed użyciem słowa z przedrostkiem „naj”, powinny chyba zrobić lepsze rozeznanie na rynku, by potem nie siać ciemnoty wśród konsumentów.

Chiński producent podczas prezentacji obiecał też, iż wkrótce ukażą się również inne smartfony z logo ZTE – Grand Era LTE oraz dwa low-endowe Grand V970 i Grand U930. Ciekawe tylko, czy któryś z tych telefonów trafi też na rynek europejski.

Źródło: GSMArena